תכנון משפטי לעתיד

החלטות שחייבים לקבל היום!

תכנון ומניעה הם מפתח לזיקנה בריאה טובה ונטולת דאגות. הדברים נכונים בכל המישורים של החיים הן בהיבט הפיזי, הנפשי והכלכלי אלא גם ובמיוחד בהיבט המשפטי.
כיום החוק בישראל מאפשר לאדם להביע את רצונו מראש, בהיותו בריא וצלול.
היתרון של תכנון מראש הוא בכך שהוא מונע בעיות משפטיות ולעיתים אף בעיות משפחתיות, הליכים משפטיים והוצאות כספיות מיותרות. כך ניתן להבטיח כי רצונו של האדם  והעדפותיו אכן יקוימו.

היום יותר מתמיד כל אדם יכול להתכונן היטב לעתיד באמצעות כתיבת מסמכים משפטיים הנוגעים לטיפול בו. המסמכים המשפטיים נועדו להתמודד עם מצבים עתידיים שבהם אדם לא יהיה מסוגל עוד להביע את דעתו בנוגע לטיפול הרפואי בו או לחלוקת רכושו אחרי מותו.

ישנן אפשרויות חוקיות לתכנון העתיד במגוון תחומים:
תכנון משפטי בתחום הרפואי – לחצו כאן לפירוט
תכנון משפטי בתחום הקניין – מקרקעין, כספים וזכויות אחרות – לחצו כאן לפירוט
תכנון משפטי ביחסים זוגיים – לחצו כאן לפירוט
תכנון משפטי לאחר המוות – נאמנויות, צוואות וירושות – לחצו כאן לפירוט

קטעי וידיאו בנושא תכנון משפטי לעתיד

מהי הדרך הטובה ביותר לערוך צוואה ללא עדים?

צוואה נוטריונית – מהי הדרך הטובה ביותר לערוך צוואה ללא עדים? הצוואה הנוטריונית, נחשבת כבעלת מתן גושפנקא אמינה, במיוחד, בעולם המשפט. וחזקה על צוואה, עליה מתנוססת חתימתו, של נוטריון, כי אותו מסמך הינו אוטנטי וכן, שבכדי לאשרו, בוצעו מספר פעולות המוודאות את אמינותו. בנוסף על מנת לערוך צוואה נוטריונית אין צורך בעדים.

מאמרים בנושא תכנון משפטי לעתיד

דיני ירושות וצוואות הבסיס

כאשר בני אדם הולכים לעולמם, חוץ מהחלל הריק שיווצר לאחר מותם, הם משאירים אחריהם רכוש שיש לחלק לבני המשפחה שעדיין בחיים, באמצעות ירושות. הדרך הטובה ביותר לחלק את הרכוש היא באמצעות צוואות…