תביעת גירושין

כאשר בני הזוג מחלטים שהם פונים לכיוון של גירושים, ובכדי שתהליך הגירושין יצא לפועל, יש להגיש תביעת גירושין לאחת מבתי הדין העוסקים בכך, מה שמתחיל תהליך מורכב ולעיתים ארוך. תהליך זה תלוי בבני הזוג המתגרשים, במצב הכלכלי, הפיזי, תוך חשיבה על טובת הילדים. על מנת להקל על התהליך מבחינה כלכלית ונפשית, מומלץ להיעזר בעורך דין משפחה, אשר יספק את כל הדרוש מבחינה מקצועית ומשפטית.
לאן מגישים תביעת גירושין?
תביעת גירושין ניתן להגיש רק בית הדין הרבני, אך ניתן להגיש תביעות הקשורות לגירושין כגון חלוקת רכוש בשני מקומות אחד בית הדין הרבני והשני, הוא בית משפט לענייני משפחה.
החלטה זו תלויה בבני הזוג והתביעה תידון ברובה, במקום הראשון אליו פנה אחד מבני הזוג. ישנן שני דרכים עיקריות כאשר מדברים על גירושין. הראשונה, היא הגעה להסכם גירושין, בעזרת עורך דין או מגשר והסדרת כל ענייני המשמורת, מזונות, חלוקת רכוש ועוד.
במקרה כזה, ניתן להגיע לבית המשפט ולהסדיר את העניין בתקופה קצרה יותר. הדרך השנייה, היא כאשר בני הזוג לא מגיעים להסכמה, וכאן בית הדין או בית המשפט יקבע את החלוקה השונה.
עילות לתביעת גירושין
כאשר מדובר על תביעת גירושין, יש לקחת בחשבון כי בקשה לקבל גט בגלל חוסר התאמה, או עילות גירושין מסוג זה אינן מתקבלות ויש צורך בהבאת עילות מצדיקות גירושים. כמו כן, ישנן עילות המקשות על קבלת הגט כמו בגידה של אחד מבני הזוג ועוד. יש לנסח את התביעה לפני הגשתה בצורה ברורה ומוצדקת. דבר זה נעשה במקרים רבים בעזרתו של עורך הדין, אשר מכיר את ההתנהלות במשפטים אלו, מכיר את הניסוח המשפטי ויכול לתת הערכה אובייקטיבית וריאלית של המצב.

מקרים חריגים בתביעת גירושין

כאשר קיים חשש כי בן הזוג יסרב להעניק גט או יעשה פעולות קיצוניות כמו ריקון של חשבונות הבנק או בריחה מן הארץ, נעשית פנייה לבית הדין הרבי או לבית משפט לענייני משפחה, בבקשה לשימוש בסעדים זמניים, הכוללים הגבלים שונים על אותו אדם. הגשה של תביעת גירושין בשילוב עם בקשה לסעדים זמניים, חשובה במקרים של סכנה.