רוצה להתגרש ? איך מתגרשים נכון ?

גרושים נכונים יהיו לרוב גירושים אשר יבוצעו בהסכמה על ידי שני בני הזוג ומתוך שלמות בהחלטה. אך מכיוון שמדובר כאן בתהליך של פרידה המכיל מגוון רגשות אנושיים, זוגות רבים מוצאים את עצמם נשלטים על ידי רגשות תסכול, כעס וחרטה, המקשים על התהליך כולו ומהווים פגיעה בזוג עצמו ובכל הסובבים אותם.

חשוב לבחור את הדרך הנכונה להתגרש 
איך להתגרש נכון מבחינה כלכלית
גירושין בישראל נחשבים לפשוטים יחסית, כאשר הליך הגירושין כולל קבלת גט מבית הדין הרבני, ואישור להסכם הגירושין אשר ניתן לקבל גם בבית הדין הרבני וגם בבית משפט לענייני משפחה על פי בחירתם של בני הזוג. את הסכם הגירושין עצמו ניתן לכתוב עצמאית על ידי בני הזוג תוך סיוע של עורך דין מגשר.
על פי הדרך הנכונה להתגרש, מומלץ לבני הזוג לכתוב את הסכם גירושין עצמאית, להגיע להחלטות לגבי חלוקת רכוש, ולגבי כל הנושאים הקשורים לילדים יחד (במידה ויש), ובכך לחסוך זמן וכסף רב. לעומת זאת, זוגות אשר יכנסו לריבים ולתביעות משפטיות, עלולים לאבד סכומי כסף גבוהים בהוצאות משפטיות ובכך בעצם לצאת מופסדים מכל הכיוונים.
לגירושים השפעה כלכלית מרחיק לכת
 
גירושים נכונים לילדים
תהליך גירושין הינו תהליך כואב ועמוס ברגשות, אשר עלול במהירות להגיע לפסים מכוערים. המקרים הקיצוניים ביותר, יכללו בדרך כלל גירושין שבהם מעורבים ילדים. להיות ילד בתוך הליך גירושין זוהי סיטואציה לא פשוטה בפני עצמה, שכן ילדים רבים מרגישים רגשות אשמה, כעס, או חסך בתשומת לב מצד ההורים.לכן, כאשר מחפשים את הדרך הנכונה להתגרש, חשוב לקחת בחשבון את הפגיעה הסביבתית, ולנסות לצמצמה ככל שאפשר.

איך עושים את זה? משאירים את הילדים בחוץ! גירושין נכונים מבחינת הילדים, יהיו גירושין שבהם הילד מודע למתרחש, מקבל הסבר, ומבין את התהליך, אך אינו מעורב בתוך הפרידה עצמה. כאן יש מקום לחסוך בריבים מול הילדים, להתאזר באורך רוח, לא להוציא עליהם את הלחצים, ובעיקר והכי חשוב לא לשתף אותם בתסכולים ובביקורת על בן הזוג השני.

חשוב לא לערב את הילדים בגירושים

 


  • מאמרים נוספים רלוונטים