רוצה להתגרש

גירושים הם תהליך שבדרך כלל מנסים להימנע ממנו, אך כאשר מגיעים למצב ללא פתרון, לאחר חשיבה מרובה, יש לקחת את הצעד הזה. להתגרש מהר ובפשטות היא הסיטואציה המועדפת על כולם. אז כיצד עושים תהליך מורכב שכזה בצורה קלה ויעילה? הדברים המרכזיים מתמקדים בעזרה משפטית מתאימה, חשיבה על טובת הילדים, וכמובן מניעה של עיכובים מיותרים וניסיון לפשרה, תוך שמירה על האינטרסים שמגיעים לאותו אדם.
מה צריך לקחת בחשבון כאשר חושבים על גירושים?
ישנם שלושה שיקולים מכרזים שצריך לחשוב עליהם בתהליך הגירושין. הראשון, הוא השיקול התקציבי. כאשר פונים לבית משפט ומגישים תביעת גירושין, צריך לקחת בחשבון את כל ההוצאות הנלוות לכך. השני, הוא השיקול הרגשי. יש לקחת בחשבון כי זהו תהליך לא פשוט, דברים רבים הולכים להיחשף מהחיים האישיים ולעיתים מאבקים הופכים ל”מכוערים”. השיקול השלישי, הוא הילדים. יש לזכור כי תהליך זה הוא קשה ביותר עבור הילדים, ולכן יש תמיד לחשוב על טובתם בכל צעד שעושים ולערבם כמה שפחות ורק במקרה הצורך.
יש הרבה דברים שצריך לקחת בעת גירושים
איך להתגרש נכון ?
הדבר הראשון שחשוב לזכור הוא לפנות את כל המשאבים הנפשיים, הכלכליים והזמן המתאים לכך. זוהי תקופה לא פשוטה שדורשת אנרגיה רבה. כמו כן, מומלץ להתייעץ עם עורכי דין המומחים בדיני משפחה וגירושין, על מנת שניתן יהיה להרכיב הסכם או תביעת גירושין בה יישמרו האינטרסים של שני הצדדים בצורה הוגנת. אם ישנה תקשורת טובה בין בני הזוג, ניתן להגיע להסכם גירושין, וכך לחסוך בזמן וכסף, ובתהליך משפטי ואורך. גם הסכם גירושין מתבצע בעזרתו של עורך דין מגשר.

גירושין מהירים יקרו רק כאשר בני הזוג מתנהגים בהתאם, ללא צעדים קיצוניים או הפרה של החוק. בנוסף, מומלץ לשמור על התנהגות נאותה וכמה שפחות מאבקים בקרבת הילדים. ידוע כי תהליך זה מעלה רגשות ומטענים רבים, וברוב המקרים לא יכול להיות נקי מסכסוכים. עם זאת, יש לזכור כי פירוק משפחה, הוא דבר מורכב וקשה לכל הצדדים, ויש לנהוג בו בצורה הוגנת, תוך שמירה על האינטרסים, אך בתשומת לב ורגישות לאחר.

רוצה להתגרש מהר וזול

 


  • מאמרים נוספים רלוונטים