פתרונות למאבקי גירושים

מאבקי גירושים הינם נדירים אלא מתקיימים בשגרה, לצערנו אין זה נדיר שגירושים הופכים לזירת קרב אכזרית ומשם הדרך חזרה נראית כבר כמעט ובלתי אפשרית. דברים רבים עומדים על הפרק, ופירוק החבילה הוא נושא כאוב בתחום הכלכלי, בתחום המשפחתי, ובתחום הנפשי.

מאבקים נפוצים וגישור

מאבק גירושין הוא תהליך ארוך ומייגע, בני זוג שמחליטים לעבור את התהליך הזה לעתים לא מבינים לאן הם נכנסים ורק כאשר הם כבר בפנים הם מתחילים לקלוט את גודל ההחלטה. כאשר זוג נישא הוא למעשה נתן הבטחה ושילב את חייו בחיי אחר, לאט לאט נבנים ונרקמים חיים זוגיים ונכנסים עוד ועוד גורמים למשוואה. ילדים, חשבונות בנק, התחייבויות משותפות, כל אלו הם רק חלק מן הדברים שצריך ללמוד לגשר עליהם בתהליך הגירושים.

מיותר לציין שהמאבק ה’אכזרי’ ואולי הרגיש ביותר הוא הקרב על הילדים. אומנם ניצחון בתיק גירושין הוא דבר חשוב, אך לא פחות משמעותי הוא לנצח עם כמה שפחות פגיעה בילדים, עירובם במאבקים הללו יכולים להניב תוצאות בלתי הפיכות בקשר שלהם עם הוריהם וגם ביציבותם הנפשית לאחר מכן בהתמודדות עם המצב החדש.

לעיתיים מאבקי גירושים הם קשים מאוד

כיצד ניתן להתגרש מבלי לפגוע בילדים ?

אם  שני ההורים שקולים ובעלי ‘ראש על הכתפיים’  הדבר החכם והנכון לעשות יהיה להגיע לפתרון הגיוני שישים בראש ובראשונה את טובת הילד ורק לאחר מכן את טובתם האישית. הקרב על המשמורת יכול להגייע למקומות מאוד מלוכלכים וזהו כן דבר שניתן לצפות מראש, לפני שמכניסים את הראש עמוק בבוץ. בהגיעכם לשלב הזה בתהליך נסו להתייעץ עם איש מקצוע ולהגיע להסכמה הדדית שתיתן פתרון הולם למצב.

קרב נפוץ נוסף בהליכי גירושים הוא חלוקת רכוש.  נושא זה ניתן לפתור בין בני הזוג במידה והם מגיעים לכדי הסכמה בעניין הם למעשה פתרו לעצמם כאב ראש גדול. אך אם דבר זה לא ניתן לביצוע, ישנה אפשרות של תיווך מחוץ לכותלי בית המשפט, ורק במקרים שגם זה לא נעשה יהיה ניתן לפתור זאת על ידי שופט. חלוקת רכוש כוללת את כל הנכסים של הזוג הפרוד מן הדברים הגדולים יותר לדברים הקטנים,  אלו נרשמים ולבסוף מחולקים ביניהם על פי ההחלטה המתקבלת.

פגישת ייעוץ בנושא גירושים במשרדנו
 
כאמור פגישת ייעוץ ראשונית עם עורך דין הכרחית ואין לה תחליף. במידה והנכם שוקלים לפתוח בהליכי גירושים או שהדבר נכפה עליכם חשוב לפנות ראשית לקבלת ייעוץ משפטי מקצועי.
במסגרת פגישת ייעוץ במשרדנו (הכרוכה בתשלום) תקבלו מידע מקיף ומפורט על זכויותיכם המשפטיות, תמונת המצב המשפטי הרלבנטית לגביכם, והכי חשוב מהם דרכי הפעולה והאסטרטגית שעליכם לנקוט. 
 
מדובר בפגישה עורכת כשעתיים. לכן חשוב להצטייד במסמכים רלבנטיים (אם יש), והכי חשוב לא להתבייש לשאול כל שאלה כדי שתוכלו להפיק מהפגישה את המירב האפשרי ולקבל בסופה תמונה ברורה על מצבכם הנוכחי ולאן פניכם מועדות. 
 
בסיום הפגישה, תוכלו לקבל הצעת מחיר מפורטת לטיפול בתיק מטעמנו. היה ותבחרו לשכור את שירותי המשרד – תקוזז עלות הפגישה מתוך שכר הטרחה בגין הטיפול.
 
לקביעת פגישת ייעוץ ראשונית, חייגו עכשיו: 077-4150027
 פתרונות למאבקי גירושין חשוב שיהו מגוונים


  • מאמרים נוספים רלוונטים