עצות לבחירת עורך דין גירושין

במקרים רבים, בחירת עורך הדין תקבע האם פניכם לניצחון או כישלון בתיק. אנשים רבים מנסים לשכור עורך דין גירושין לפי עלותו. אלו מאמינים כי איכות העבודה שמספק כל עורך דין זהה, וכי כל תיקי הגירושין פחות או יותר דומים. הנחות אלה שגויות, שכן כל תיק גירושין הוא עולם ומלואו – מדובר באנשים שונים בעלי צרכים שונים, ולשם כך יש לגבש אסטרטגיית גירושין שונה בכל מקרה.
ישנם עורכי דין אשר יגישו תביעות סטנדרטיות ויקוו לטוב וישנם עורכי דין אשר יעסקו בתכנון אסטרטגי שמותאם אישית ללקוח.

בישראל פועלים עורכי דין רבים המעידים על עצמם שהם עוסקים בדיני משפחה, אך רבים מהם עוסקים גם בנושאים נוספים כגון: מקרקעין, דיני ההוצאה לפועל, סכסוכי שכנים ועוד.

בחירת עורך דין גירושין היא דבר משמעותי

עורך דין גירושין המתמחה ועוסק רק בדיני המשפחה יהיה לרוב מקצועי ובקיא יותר בתחום, שכן מורכבות הנושא אינה מאפשרת הרחבה לנושאים אחרים. הבחירה הכדאית אינה מתבססת רק על המחיר שגובה עורך הדין, אלא גם על היכולת של עורך הדין לזרז את הליכי הגירושין, להתמודד עם סרבנות גט, לקבל חזקה על הילדים ועוד. עורך דין טוב הוא כזה המסוגל לא רק לפתור את הסכסוך אלא למנוע סכסוכים עתידיים. עורך דין טוב אינו נוקט בצעדים פזיזים, אלא בונה אסטרטגיית גירושין הכוללת תוכנית עבודה. בנוסף, ככל שהרכוש השנוי במחלוקת בין בני הזוג רב יותר, כך עולה כדאיות העסקת עורך דין איכותי יותר. עורכי הדין הטובים גובים סכומים גבוהים, אך ככל שמחלוקת הינה על חלוקת רכוש בעל ערך גבוה יותר, התשלום לעורך הדין הופך להיות זניח יותר, גם אם מדובר בסכום גבוה.

תחום דיני המשפחה משתנה מעת לעת, ולכן נדרש מעורך הדין למרות הניסיון שצבר עם השנים, להמשיך ולהתעדכן באופן שוטף בחקיקה ופסיקה העדכנית, להשתתף בהשתלמויות ובהרצאות ולהכיר את כל ההלכות החדשות של בתי המשפט. בנוסף, חשוב כי עורך הדין יהיה בעל חשיבה משפטית מתוחכמת ויצירתית להתמודדות עם הסוגיות המורכבות שבתיק.
עורך דין טוב גם יעניק לבני הזוג שירות טוב בכך שיהיה זמין אליהם וסבלני כלפיהם.