עורך דין למשפחה

עורך דין למשפחה הינו מומחה בתחום דיני המשפחה במשפט הישראלי. לתחום דיני המשפחה בישראל יש יחס מיוחד מצד החוק. ישנם בתי משפט מיוחדים שדנים בנושאים הקשורים לתחום זה – בתי המשפט לענייני משפחה. עקב כך גם סדרי הדין בו שונים מסדרי הדין מתחומי המשפט האחרים כגון האזרחי-מסחרי או הפלילי.

התמחות עורכי דין דיני משפחה

עורכי דין לדיני משפחה בקאים היטב בחוקים השונים הקשורים לענייני משפחה וביניהם – אפוטרופסות, הסכמי ממון, ידועים בציבור, צוואות וירושות, חוזה גירושין, תביעת מזונות ועוד.
בכל אותם תחומים יש צורך בקביעת הערכאה המשפטית המתאימה מבין שתי הערכאות האפשריות לעניין זה (בית משפט לענייני משפחה או בית דין רבני).  בנוסף לכך מכיוון שהחוק מפנה לדין האישי של כל אדם, על עורך דין למשפחה להיות בקיא בהלכה היהודית.

עורך דין למשפחה צריך להיות בקיא בהלכה היהודית

בחירת עורך הדין המתאים

ככלל ניתן לומר כי בחירת עורך דין גירושין או עורכת דין גירושין ספציפי לתחום המבוקש היא הבחירה הנבונה ביותר אך לא תמיד כך הדבר. מכיוון שבעולם המשפחה פעמים רבות התחומים קשורים זה בזה, אין די בעורך דין מומחה למזונות בתביעת מזונות ואפוטרופסות, ולכן ניתן לומר גם מהצד השני כי בחירת עורך דין לענייני משפחה תהיה הבחירה הטובה.

בעת בחירת עורך הדין, כדאי לוודא שיש לו ניסיון חיובי במקרי תביעה דומים למקרה התביעה המדובר. בנוסף, כדאי לוודא כי עורך הדין אותו נבחר בקיא גם בתחומים קרובים לתחום התביעה המדובר וכי הוא יכול להוסיף רוחב ונפח לתביעה, במידה וזו ממוקדת לתביעה אחת כמו תביעת מזונות או אפוטרופסות.

פיצול תביעות

לעתים פיצול של שתי תביעות בתחום דיני משפחה לשתי ערכאות משפטיות שונות יכול להניב פירות נאים, כל עוד עורך הדין המטפל בקיא בדינים של שתי סמכויות משפט אלו. תחום המשפחה שונה משאר תחומי השיפוט, מכיוון שבנוסף למערכת המשפט הרגילה של מדינת ישראל, נוסף לתחום זה מערכת משפטית שונה שיכולה להכריע את הכף ולקבוע דינים על פי סמכות החוק הישראלי.
הכוונה כאמור לעובדה שבתי הדין הרבניים פוסקים על פי הלכה היהודית, קרי דין תורה. על כן חובה על עורך דין למשפחה לשלוט בכל רזי הלכה ודברי החכמים השיכיים למסכת גיטים.

עורך דין למשפחה הינו בעל חשיבות רבה בעת ניהול הליכי גירושים

  • מאמרים נוספים רלוונטים