עורך דין לגירושים

במדינת ישראל קיימות 2 ערכאות שיפוטיות מקבילות – בתי הדין הרבניים ובתי המשפט לענייני משפחה. מכיוון שגם בית הדין הרבני וגם בית המשפט לענייני משפחה מוסמכים לקבוע בענייני גירושים, על עורך דין לגירושים להיות בקיא בחוקים וסדרי הדין של שתי הערכאות השיפטיות.

ישנם מספר תחומים בהם יכול לסייע כל עורך דין, גירושים לעומת זאת הם תחום ספציפי וממוקד אותו יש להקיף בקפידה. מעבר לעובדה שיש בתחום דיני המשפחה בישראל תקנות וסדרי דין שונים, שלא נדבר על פסיקה ותקדימים יחודיים לתחום זה, על עורך דין לגירושים לדעת להתמודד עם בעיות שאינם משפטיות גרידא כגון הדרכת הלקוחות לגבי הילדים בזמן הליך הגירשים.

עורך דין לגירושים חייב לגלות סבלנות ואמפטיות לגבי הלקוחות נוכח מצבם העדיין והמיוחד בעת הגירושים. עליו להיות משענת בעת הליכים בבית הלקוח ובמהלכי דיוני המשפט שלעיתים קשים מנטלית וריגשית, יותר מהיותם קשים שכלית.

עורך דין לגירושים חייב להיות רגישי כלפי לקוחותיו

בחירת הערכאה המשפטית המתאימה

עורך דין גירושין יכול לעזור לכל אחד מבני הזוג הנפרדים לקבוע את הערכאה המשפטית המתאימה – נקודת מפתח שיכולה להטות את הכף לכאן או לכאן. בית הדין הרבני ובית המשפט לענייני משפחה אינם זהים בסוג השיפוט שלהם, ויכולים לפסוק אחרת באותו מקרה.

מניסיונו של עורך הדין כדאי לבחור את הערכאה המשפטית המתאימה למקרה הספציפי, וזאת במטרה להבטיח או לנסות לקרב ככל הניתן את התובע לזכייה או את הנתבע להגנה ולדחייה של כתב התביעה.

בחירת אסטרטגיית משפט

לעתים על התובע להגיש תביעה לשלום בית, ולעתים על התובע להגיש תביעת גירושין.

בכל אחד מהמקרים, ולאחר בדיקה מעמיקה יותר של המקרה כפי שנעשית בידי העורך דין, סוג התביעה המוגשת הוא סעיף חשוב ומכובד ברשימת גורמי ההחלטה של בית המשפט בדבר פסיקתו. כאשר בוחרים אסטרטגיית משפט נכונה, יש לעשות זאת בקפידה, לאור המצב הקיים, לאור ניסיון משפטי של בני הזוג ולאור הערכאה המשפטית שנבחרה על ידי התובע ועורך הדין המייצג.

ניתן לראות שישנם לא מעט החלטות קשות ורבות שיש לערוך בטרם הגשת כתב התביעה או ההגנה. בכל ההחלטות הקשות והחשובות הללו, עורך דין לגירושים יכול לעזור ולסייע מתוך נכונות מלאה וכוונה להוביל את התובע אל הזכייה. בחירת עורך הדין המתאים היא חלק חשוב ביותר בגירושים, ויש לעשותו בקפידה לאור המלצות וניסיון של עורך הדין הנבחר.

עורך דין לגירושים

  • מאמרים נוספים רלוונטים