עורך דין גירושין

אף אדם אינו מייחל להיקלע לתהליך גירושין. המדובר, בהליך בו במקרה הטוב מפרקים את החבילה ומגיעים להסכמות בין הצדדים, תוך צמצום הקונפליקט המצער למינימום האפשרי. אך לא אחת מוצאים עצמם בני הזוג, בסיטואציה של קרב קשה מכוער ומורכב, כשהאוהב לשעבר הפך לאויב. אולם עם צער והכאב הכרוכים בחוויה חשוב לזכור, כי יש להתעשת בהקדם ולשקול היטב כיצד מתמודדים עם המציאות החדשה בחייכם.

בחירת העורך דין הנכון היא קריטית עבורכם

עומדים להתגרש? מה הדבר הראשון שעליכם לעשות?

היה והחלטתם להתגרש או שנודע לכם כי בן הזוג עומד לפתוח בהליך גירושין, אל תתמהמהו ופנו מיד לייעוץ של עורך דין מומחה. עורך הדין יעניק לכם עזרה ראשונה שעשויה להוות משקל קריטי, בעתיד, על תוצאות ההליך המשפטי בסופו של יום. בנוסף, כלל חשוב ביותר שחובה להכיר, כי בשום פנים ואופן אין לספר לבן הזוג על רצונכם להתגרש ממנו, מבלי שהתייעצתם קודם לכן עם עורך דין גירושין. ברגע שייוודע לצד השני על כוונותיכם, הוא עלול להשתמש במידע ולמהר וליצור יתרון משפטי בשטח כגון, הגשת בזק של תביעת גירושין בערכאה המשפטית העדיפה לו (ראה מרוץ סמכויות) , לפנות לייעוץ בעצמו ועוד.

צעד ראשון בעת גירושים התעיצות עם עורך דין גירושין

מדוע חשוב לפנות דווקא לעו”ד המומחה בגירושין ?

גירושין הנו הליך אשר טיפול והתנהלות לא נכונה בו, עלולים לטמון בחובם השלכות קשות ביותר, הן מהפן הכלכלי אך גם מהצד הרגשי כגון, הכרעה נגדכם בנושא משמורת ילדים והסדרי ראייתם. במילים אחרות, אין לזלזל באופן ההתמודדות עם הליך גירושין ויש לצלוח אותו על הצד הטוב ביותר, שכן תוצאותיו עלולות לשנות אל חייכם מקצה לקצה וזאת בשל מחדל ולא גורל.

בדומה לטיפול במצב חירום רפואי, בו אין חושבים פעמיים וניגשים לרופא המומחה ביותר, כך בדיוק יש לנהוג בהתייחס לטיפול בהליך גירושין ולפנות מיד לעורך דין המומחה בגירושין. התמחות ספציפית זו, הנה קריטית, בין השאר, בשל אופיו הייחודי של ההליך הגירושין וכן הניסיון הקונקרטי הנדרש להתמודדות עמו.

עו”ד גירושין הנו היחיד שיוכל למכסם את סיכויי הצלחת הליך הגירושין ויציאה ממנו בשלום לדרך חדשה. בנוסף, בזמן משבר גירושין, עורך דין מומחה בתחום, הנו האדם עליו תוכלו לסמוך יותר מכולם, שכן לו הידע והניסיון המבוססים ביותר ועצותיו יקרות מפז. לכן, כדאי להקשיב להמלצותיו של המומחה ולא לאלו של חברים, משפחה וכדומה, שכבודם במקומם מונח, אך הנם חסרי כלים מספיקים בכדי לחוות דעה מבוססת בנושא.

חשוב לציין, כי במשק קיימים עורכי דין רבים, שחלקם אף בקיאים בתחום דיני המשפחה, אולם אותם עורכי דין אינם מתמחים באופן ספציפי בנושא הגירושין.

לפי כך, המסקנה כי חובה לפנות במקרה של משבר גירושין אל מומחה בתחום, קרי עורך דין גירושין, בשל ההשלכות הקריטיות ומרחיקות הלכת על עתיד הפונה. אולם, לאחר שהגענו לתובנה בדבר חשיבות הפניה לעו”ד גירושין, עולה השאלה המתבקשת: כיצד אבחר מבין עורכי הדין לגירושין את המתאים והטוב ביותר? במילים אחרות, אלו תכונות נדרשות לעורך דין גירושין, על מנת שאדע שאותו עורך דין מהווה את הבחירה הנכונה?

בחירה מושכלת של עו”ד מוכשר, עשויה למנוע עוגמת נפש העלולה להיגרם מבחירה של עו”ד שאולי מתמחה בגירושין, אך מאידך חסר בתכונות חשובות הנדרשות לטיפול בתחום ייחודי זה.

בחירותו של עורך דין שילווה אותכם בהליך הגירושים מורכבת

תכונות של עו”ד גירושין מוצלח

כאמור הליך הגירושין הנו ייחודי ולכן דורש עו”ד בעל כישורים מסוימים, אשר לעיתים הנם מולדים, כגון תכונות אופיו של המומחה וכישרונותיו האישיים, התורמים רבות לטיפול מיטבי עם אתגרי התחום.

להלן פירוט עיקר התכונות הנדרשות, לעו”ד גירושין מוצלח:

בן אדם ולא רק עו”ד – אנשים הפונים אל עו”ד גירושין, מטבע הדברים עוברים כאמור תקופה לא פשוטה. אדם אשר מתכנן להתגרש או נודע לו כי אשתו עוזבת אותו, מצוי לרוב בבלבול, המעורב לעיתים בתחושות, כעס ונקם והנו זקוק נואשות למישהו שיבין אותו, יבהיר לו את התמונה המלאה ויעזור לו. לכן, חשוב כי עורך דין גירושין אליו תיפנו, יעניק לכם יחס אישי, אנושי וילווה אתכם לאורך כל התהליך, תוך הבנת מצבכם ועשיית סדר בסיטואציה. כן, חשוב שעורך הדין יהיה קודם כל בן אדם.

מקצועיות כנר לרגליו – חשוב מאוד כי עורך הדין אשר אליו תפנו במקרה של משבר גירושין, יהיה מקצוען ללא פשרות. עורך דין גירושין מקצוען, הנו כזה הבקיא ברמה גבוהה ביותר בתחום הגירושין, כולל המטווה הנורמטיבי והפן הפרקטי. כדאי לבחור עו”ד שכישוריו יאפשרו לו לטפל בכל מקרה, כגון תיקים אשר מגיעים לערכאות המשפטיות הגבוהות. כל זאת בכדי שלא תאלצו להגיע למצב, בו תאלצו להחליף את עורך הדין שבחרתם, כיוון שאינו מנוסה מספיק לטפל בתיק שהגיע לערעור, כגון בבית המשפט העליון.

יד על הדופק – עורך דין גירושין טוב, הנו כזה שאינו מסתמך אך ורק על לימודיו בבית הספר למשפטים וכן על ניסיונו תוך עבודה עם הלקוחות. אלא, עו”ד הנוקט בגישת “ראש גדול” ודואג להשתתף בהשתלמויות מקצועיות בהן הנו מתעדכן בהלכות המשפטיות האחרונות ובחידושים בתחום. גישה זו, הנה משמעותית ביותר, כיוון שעורך דין לא מעודכן עלול לשגות בהערכת התמונה המשפטית ולגרום נזק ללקוחותיו.

אסטרטג מעולה – בדומה למצביא במלחמה, הליך הגירושין בהיותו מורכב ותוך התמודדות מיוחדת עם הצד השני, אף עורך דין גירושין טוב נדרש ליכולת יצירתית רבה. במילים אחרות, על עורך הדין בתחום להיות אסטרטג בחסד. עורך דין הניחן בתכונות של אסטרטג, עשוי באמצעות חשיבתו המקורית, להפוך מבוי סתום לדלת פתוחה לרווחה והמאפשרת את ההגעה לפתרון הרצוי. במילים אחרות, תכונות כגון יצירתיות וחשיבה מחוץ למשבצת, הנן מאפיינים שחובה כי יהיו ברשותו של עורך דין גירושין מוצלח, שכן אסטרטגיה ותכנון מושכל של צעדים משפטיים, מהווים גורם מכריע להצלחה בהליך הגירושין.

תיאום ציפיות – אף עורך הדין המוצלח ביותר, אינו יכול להבטיח באופן מוחלט תוצאה מסוימת של הליך גירושין. עורך דין גירושין טוב, יפרוס בפני הלקוח את התמונה המשפטית כהווייתה, ימליץ לו על דרכי פעולה מומלצות ויקשיב לרצונותיו האישיים של הלקוח. כך, בשילוב כל הגורמים הרלוונטיים ויחד עם שימוש בכישוריו של עורך הדין, ניתן לפעול על מנת להגיע לתוצאות הטובות והרצויות ביותר. כל זאת כמובן, בהתאם לכל מקרה לגופו ותוך שמירה על מבט מציאותי.

לסיכום, כאשר מתמודדים עם הליך גירושין כדאי לפנות לייעוץ במהירות ולטפל בבעיה בצורה הטובה והיעילה ביותר. טיפול מקצועי ונכון, בעזרת מומחה מתאים, עשוי להוות את אחת ההחלטות החכמות ביותר שלקחתם.

חשוב שיהיה לכם כימיה עם עורך דין בעת בחירתו

פגישת ייעוץ בנושא גירושין ודיני משפחה במשרדנו

כאמור פגישת ייעוץ ראשונית עם עורך דין גירושין הכרחית ואין לה תחליף. במידה והנכם שוקלים להתגרש, או החלטתם להתגרש, או שהצד השני מספר לכם שהוא רוצה להתגרש, חשוב מאוד לפנות בדחיפות לקבלת ייעוץ משפטי מקצועי.

מסגרת פגישת ייעוץ גירושין במשרדנו (הכרוכה בתשלום) תקבלו מידע מקיף ומפורט על זכויותיכם המשפטיות, תמונת המצב המשפטי הרלבנטית לגביכם, והכי חשוב מהם דרכי הפעולה והאסטרטגית הגירושין שעליכם לנקוט.

מדובר בפגישה עורכת כשעתיים. לכן חשוב להצטייד במסמכים רלבנטיים (אם יש), והכי חשוב לא להתבייש לשאול כל שאלה כדי שתוכלו להפיק מהפגישה את המירב האפשרי ולקבל בסופה תמונה ברורה על מצבכם הנוכחי ולאן פניכם מועדות.

בסיום הפגישה, תוכלו לקבל הצעת מחיר מפורטת לטיפול בתיק גירושין מטעמנו. היה ותבחרו לשכור את שירותי המשרד – תקוזז עלות הפגישה מתוך שכר הטרחה בגין הטיפול.

לקביעת פגישת ייעוץ ראשונית, חייגו עכשיו: 077-4150027

עורך דין גירושין

  • מאמרים נוספים רלוונטים