ממה צריך להיזהר בתהליך הגירושין ?

גירושין זהו תהליך שלעתים אורך זמן מה עד לסיומו. לכן, כדאי לבחור עורך דין טוב אשר ידע לתת עצות למתגרשים הטריים ויבהיר כיצד להתנהג, ממה צריך להמנע ולהזהר, וכמובן ואולי אף הכי חשוב יטווה את הגישה הנכונה לטיפול בילדים בכל הליך הגירושין. חשוב שהילדים לא יפלו בין הכיסאות, למרות העומס הנפשי שעובר על הזוג. הילדים  צריכים להרגיש לאורך כל התהליך שההורים אוהבים אותם ולנסות להעביר אותם חלק ככל האפשר את כל הפרוצדורה עד לסיומה, גם אם היא ארוכה מאוד.

מה אסור בגירושין

כל הליך הגירושין הוא כידוע תהליך מורכב מאוד, לא נדיר שבאמצע התהליך נתקלים בחיכוכים הקשורים גם בצד השני, וגם בחקיקה (שכן יש גם את בית הדין הרבני וגם את בין הדין לענייני משפחה). בכדי לנסות ולהמנע מסיבוכים מיותרים נוספים שיאריכו את כל התהליך המשפטי, כדאי לקבל כמה עצות מועילות מעורך דינכם בהן תוכלו להשתמש לצורכיכם האישי ואולי יועילו לכם בסופו של דבר ויתנו לכם יתרון בהליך הגירושים. 

יש דברים שאסור לעשות בעת גירושים

שמירה על סודיות

כמה עצות מפתח בסיסיות  שיש לעקוב אחריהן הן למשל שמירה על ‘פרופיל נמוך’. והכוונה בכך היא לנסות כמה שפחות לדבר על הגירושים למרות הפיתוי הגדול והרצון לפרוק כל עול גם עם החברה הכי טובה..אין לדעת מה הצד השני מתכנן במשפט הגירושים ולכן במקרה כזה עדיף שלא לסמוך על אף אחד מלבד עורך הדין איתו עוברים את התהליך. 

עצה לא פחות חשובה הינה לנסות להימנע לקבל עצות מאנשים אחרים, גם אם הם החברים הכי טובים שלכם, סביר להניח שהידע המשפטי שלהם לא מוסמך ולכן עדיף לקחת אותו בערבון מוגבל.

יש לשמור על חשאיות בעת גירושין

עבר פלילי נקי

מיותר לציין שבזמן שעוברים את תהליך הגירושים חובה עליכם להמנע מכל תיק פלילי או הסתבכות משפטית כזאת או אחרת שיכולה לתת יתרון לצד השני, בעיקר בכל הקשור למשמרות על הילדים דבר זה חשוב ביותר.

נסו להסתיר כמה שיותר מידע מן הצד השני, כל קצה חוט שיכול להועיל לו במשפט יוכל להיות כעזר נגדכם לכן, גם אם הגירושים הם הדדיים עדיף לשמור מרחק ולהיוועץ בכל דבר בעורך הדין לגירושים.

ממה צריך להזהיר בעת הליך גירושין

 


  • מאמרים נוספים רלוונטים