מגשר גירושין – המפתח להצלחת גישור גירושין

מגשר גירושין חייב להיות בקיא ברזי הגישור והמשא ומתן מבצע הכנה מדוקדקת לפני הגישור, ועליו להפגין מיומנויות מגוונות, שימוש בסטאטוס ובמוניטין המצוי בידו, עצמתו נובעת כבעל יכולת תגמול מחד גיסא והענשה מאידך גיסא המאפיינים של איסוף מידע מקדים, נחישות והתמדה, אופטימיות והתלהבות וחשוב מכול – גישה הנשענת על יושר וערכים. כל אלה מבדילים בין מגשר לבין מגשר מצליח המביא בסוף הליך גישור גירושין להסכם גירושין מלאה וסופי.

המגשר אינו שופט את בני הזוג, אינו קובע מי צודק ומי טועה, מי “מנצח” ומי “מפסיד”, וכן אין זה מתפקידו להעמיק בהתרחשויות העבר ולקבוע לגביהן קביעות עובדתיות כאלה או אחרות. במסגרת תפקידו נכללת עזרה בצפיית פני עתיד וסיוע בהסדרת יחסיהם של בני הזוג המתגרשים מכאן ולהבא.

למגשר גירושין תפקיד מכריע בעת הליך גישור

אישיותו של המגשר בא לידי ביטוי לאורך כל הליך גישור גירושין וישנם מספר נתונים אישיים שחשוב שיהיו אצל מגשר כגון: אינטלקט גבוה, בעל ניסיון חיים המאפשר לסייע בפתרון בעיות במצבים קשים, בעל רגישות, כושר הקשבה ויכולת להיות ערני וקשוב לתחושות בני הזוג המתגרשים ומניעיהם.

חשוב לא פחות יכולתו של המגשר להקרין סמכותיות וכושר ניהולי, וכן על המגשר לשדר אופטימיות במיוחד לאור הסיטואציה בה נמצאים בני הזוג המתגרשים אשר לפעמים נראית כבלתי פתירה.

גדולתו של המגשר בהליך גישור גירושין הינה יכולתו לתת מענה לאינטרסים של בני הזוג במהלך הליך הגישור וכן בעת ניסוח הסכם גירושין.

הסכם גירושין הוא גולת הכותרת בהליך גישור גירושין כי הוא בעצם שם סוף לסכסוך בין בני הזוג, אחרת יפלסו בני הזוג את דרכם לעימות משפטי ארוך ויקר.
עורך דין יצחק-ארז קרט שנחשב כיום כמנהל משא ומתן מן השורה הראשונה המשלב דרך קבע חשיבה מחוץ הקופסה בעת משא ומתן בהליך גישור גירושין מציין כי הגישור גירושין הוא כלי יעיל ואפקטיבי ליצירת הסכם גירושין מוסכם והדדי.

למגשר אחריות להביא להסכם גירושין אפקטיבי

יש להדגיש כי רבים עוסקים במלאכת גישור גירושין הינם בקיאים ברזי המשא ומתן ומסתפקים לרוב בתחושת בטן במקום בגישה ההישגית שעורך דין גירושין יצחק-ארז קרט עובד על פיה.

זוהי דרך איתנה ואחראית לניהול משא ומתן, המאפשרת יצירת שיתוף פעולה ופתרון סכסוך הגירושין בצורה מהירה ואחראית.


  • מאמרים נוספים רלוונטים