למה חשוב לשכור עורך דין גירושין מיד בתחילת התהליך

כידוע אחוז הגירושין בעולם המערבי ובישראל, בפרט, מרקיע שחקים. ליתר דיוק, בערך כל זוג שלישי, במדינת ישראל, מתגרש. לפיכך, הסיכון ליפול לחלק מהסטטיסטיקה, שלמרבה הצער, הינה מאיימת בכל קנה מידה, הוא גדול. בטרם נמשיך בכתיבת שורות אלו, רק נבהיר, שכולנו תקווה שתמיד תהיו בין שני השלישים שלא מתגרשים, קל וחומר שתחיו באושר ובמצב כלכלי מצוין.

גירושין בשונה מתחומים אחרים

הליך הגירושין, מהווה תחום ייחודי ושאינו מוכר לכל אדם, לא כל שכן לכל עורך דין באשר הינו, וזאת מלבד, עקרונית, לעו”ד לענייני משפחה וגירושין. השוני, שבהליכי הגירושין נובע, הן מן הפן הרגשי, שהינו טומן בחובו, וכן מבחינת הידע המקצועי אשר נדרש, בכדי לשחות בים הסוער, המהווה את הליך הגירושין. כל האמור, כולל למשל, את מרוץ הסמכויות בין בית המשפט לבית הדין הרבני. כמו כן, האופציות השונות העומדות בפני הצדדים שלהליכי הגירושין, כגון, הסכם גירושין, גישור, הגשת תביעה משפטית, או שאולי להמתין ולא לעשות דבר. על כן, הליכי הגירושין, מהווים עולם שסביר להניח כי, בכל הכבוד, אינו מוכר דיו, אף לכם, הקוראים שורות אלו. ולכן, בטרם תחליטו על נקיטת צעד כל שהוא, בדבר עתיד נישואיכם, הנכם מוכרחים להתייעץ במומחה, אשר ידריך אתכם וישמש לכם כמקרא ופנס בג’ונגל שאליו ייתכן ותכנסו. במילים אחרות, פניה מהירה אל עו”ד גירושין, בטרם נקיטת מעשה כלשהו בדבר התכנון או הליך הגירושין, שכבר החל להתגלגל, עשויה בהחלט להוות את ההבדל בין הצלחה מבחינה משפטית, או חלילה כישלון, שטומן בחובו, עניינים היקרים אף מכסף כגון, הסדרי ראיית ילדיכם וכדומה.

 

מחסומים מפניה לעו”ד גירושין

אנשים רבים, “נסחבים” יתר על המידה, וזאת בלשון המעטה ונמנעים מפניה אל עורך דין לדיני משפחה וגירושין. ואזי, שבמקום לפנות אל המומחים הגדולים, ביותר בתחום, מיד, הרי שפונים וזאת במקרה הטוב, ברגע האחרון, שאזי אולי מאוחר מדי. הסיבות להימנעות מפניה אל עו”ד גירושין, וקל וחומר במהירות, הינן מגוונות:

למשל, ישנם הפוחדים מפגיעה בפרטיותם, וזאת עקב הצורך לחשוף את חייהם האישיים, בפני עו”ד הגירושין. ובכן, באשר לזאת יצוין, כי עורכי דין באשר הם מחויבים בשמירה, על חיסיון, של כל המידע המועבר להם בנוגע ללקוח והתיק, שבעניינו, הינם מטפלים. על כן, דבר זה מבטיח, כמעט יותר מכל מנגנון אחר, את הישמרותם של הדברים בין הלקוח לעורך הדין. לא כל שכן, כי עורך דין גירושין טוב, אשר “חי את התחום”, דווקא יכול להרגיע את הלקוח ולהעניק לו עצות, אשר ישפרו הן את הרגשתו הפנימית והן, את מצבו המשפטי בשטח. זאת כיוון, שעו”ד לענייני משפחה וגירושין, אמור לשאת באמתחתו, תכונות כמו למשל אמפטיה ורגישות, ההכרחיות לתחום, ייחודי, זה כגון הליך הגירושין. כל זאת כמובן, בנוסף, לידע משפטי בכל הנוגע, למשל, לפסיקה חדשה וחקיקה וכן, היכולת להילחם עבור הלקוחות, היה והליכי הגישור, או הגעה להסכם גירושין נכשלו.

מחסום נוסף, בו אנו אנשי המקצוע נתקלים, לא אחת, מפניה לעו”ד גירושין, הינו פגיעה בתחושה האידילית, כי חיי הנישואין של הלקוח או הלקוחה, אינם כה גרועים ושהכול יסתדר בסוף. ובכן, ייתכן מאוד כי האמור לעיל נכון. אולם, היה והנכם חושדים, כי למשל הצד השני מעוניין להתגרש, מכם, או חושד בכוונותיכם לעשות כן. הרי, כי מומלץ להיפגש במהירות, האפשרית, עם עו”ד גירושין. שכן, ייתכן כי הצד השני עלול להקדים אתכם, על כל ההשלכות של הדבר, כגון מבחינת מרוץ הסמכויות וכדומה.

ולקראת סיום עוד מחסום, אשר אליו אנו אנשי המקצוע נחשפים, לא אחת, הינו הפחד מעורכי דין בכלל והחשש, כי עורך הדין ינגוס נתח, גדול, בכיס הלקוח. ובכן, ראשית, יצוין, כי שכירת עו”ד לענייני גירושין, לעתים, מהווה הוצאה לא מבוטלת, אך לא נוראית . שכן עם זאת, היה ומצאתם זה מכבר עו”ד גירושין, מצוין, אשר נבחר בקפידה, או לפחות הגעתם רק לפגישת ייעוץ אצל עו”ד גירושין. הרי, שהנכם מגדילים משמעותית את סיכוייכם, לחסוך כסף בהמשך. שכן, באם אמרנו שעו”ד גירושין מהווה הוצאה, הרי שתוצאות הליכי הגירושין, בהן חלילה ידכם יוצאת על התחתונה, המדובר בהוצאות כספיות אדירות וכן, הפסד מבחינה רגשית גדול הרבה יותר, שבניגוד לתשלום לעורך הדין, עלולים ללוות אתכם כל החיים.

לכן לסיכום, פגישה לפחות לייעוץ ראשוני, עם עורך דין גירושין, מיד בתחילת התהליך הינה חשובה ביותר, שלא לומר הכרחית. כמו כן, פניה מהירה לעו”ד גירושין מומחה, טומנת בחובה סיכוי גדול הרבה יותר מהסיכון, אשר בטל בשישים, לעומת הראשון. 

 

 

 

 


  • מאמרים נוספים רלוונטים