כמה צריך לשלם לעורך דין ?

לפי מה וכמה צריך לשלם לבעל מקצוע ?

ביום חמישי האחרון סיימתי לטפל בשני תיקי גירושים (כן באותו היום).
בשני המקרים הלקוחות היו מרוצים מהתוצאה אך אחד מהם היה מאוכזב מהמחיר של שכ”ט ששלים.
שניהם שילמו אותו גובה שכ”ט לערך וגם התוצאה של הטיפול המשפטי הייתה כמעט זהה ולשניהם נוספו עוד כ 400,000 ₪ בחלוקת רכוש. לעומת זאת התיק הראשון נמשך כ 3 שנים עד קבלה של הכרעה שיפוטית ואילו השני נמשך כ 3 חודשים בלבד והסתיים בהסכם פשרה בין עו”ד.

באופן תמוה בעיני שמגיע זמן התשלום, לקוחות רבים יעריכו פחות הליך מהיר ואלגנטי מאשר הליך ארוך ומייגע, גם אם התוצאות תהיינה אותן התוצאות!

כשמגיע זמן התשלום יקל על הלקוח לשלם את שכר הטרחה ביודעו שעורך הדין “הזיע” עבורו שעת על גבי שעות.
לדאבוני לקוחות נוטים לשכוח שזריזות ויעילות נובעות ממקצועיות ומניסיון של שנים ארוכות, והם שהניבו את היכולת לקצר תהליכים ולהגיע לתוצאות.

נזכרתי בדוגמא שנתן פרופסור לכלכלה התנהגותית, דן אריאלי, הוא סיפר על פורץ מנעולים שבתחילת דרכו היה לוקח לו שעה לפרוץ מנעול של דלת וגם היה שובר לבסוף את המנעול. הוא היה מחייב את הלקוחות ב 100$ עבור העבודה ועוד 20$ עבור מנעול חדש. כל הלקוחות היו מרוצים ושילמו לו בשמחה עבור העבודה שלו ואף המליצו עליו לכל מכריהם.
תוך שנה הוא נהייה מיומן והגיע למצב שהוא פורץ תוך 2 דקות מנועל וגם לא שובר אותו, גם כעת הוא חייב את הלקוחות רק ב 100$ עבור העבודה (ללא תוספת של 20$ עבור מנעול חדש). אבל עכשיו הלקוחות ממורמרים – מה 100$ עבור 2 דקות !!!!!
למרות שהתוצאה יותר טובה – חיכו בחוץ 2 דקות במקום שעה (שלא נדבר על המנעול החדש).  😆 

עוד משהו קטן ונחמד שלקוח לשעבר שלח לי בעקבות הפוסט שפרסמתי בפייסבוק בנושא – 

“אז גם לי יש סיפור, אם כי לא משהו שקרה לי. באחד מנמלי התעופה רבו התלונות על זמן ההמתנה הארוך להגעת המזוודות למסוע. הנהלת נמל התעופה ערכה בדיקה השוואתית, והסתבר לה שזמן ההמתנה אצלה, זהה פחות או יותר ליתר הנמלים שנבדקו. אבל הסתבר, שהמסועים בנמל תעופה זה, בניגוד לאחרים, נמצאים בקרבה מיידית לביקורת הדרכונים, שנמצאת גם היא קרוב לכניסות מן המטוס, כך שהנוסעים מבלים מעט מאד זמן על הקרקע עד הגיעם למסועים – ושם הם ממתינים.

הפתרון היה פשוט – הארכת המסלול לביקורת הדרכונים וממנה אל המסועים.
זהו. התלונות פסקו.”


  • מאמרים נוספים רלוונטים