“חכם לא נכנס למקום שרק פיקח יכול לצאת ממנו” – כיצד להימנע ממלכודות גירושין

אסטרטגיית גירושין בנויה היטב תשלב בהכרח גם מהלכים טקטיים, אשר נועדו להכשיל את בן הזוג ולהוביל לנצחונך בתביעת גירושין.

תרגילים אלה, המוכרים גם כמלכודות גירושין, מבוססים על איתור נקודות התורפה של הצד השני ומביאים ליצירת נקודת פתיחה טובה יותר בניהול התביעה, להשגת יתרונות במהלכה ולעיתים גם לניצחון ב “נוק אאוט” על ידי עורכי הדין.

בכדי להבטיח שלא תיפול למלכודות כאלה, חשוב להגביר את הידע בנושא ולחדד את המודעות למכשולים נפוצים, בבחינת –  החכם עיניו בראשו וגם בגירושו…

ישנם מלכודות בגירושין

ניסיונם הרב של עורכי דין לענייני גירושין מלמד, כי בהליך הגירושין, ממש כמו בכביש, חשוב ליישם את הכלל – אל תהיה צודק, היה חכם! בכדי שתוכל לנקוט משנה זהירות במקומות שאחרים מעדו בהם בעבר, ליקטנו עבורך מגוון מלכודות שכיחות ועצות כיצד להימנע מהן:

  • אל תירדם על המשמר ואל תאמר “לי זה לא יקרה” – היה ער למהלכים מפתיעים, שעשוי ליזום בן זוגך ולאפשרות של הרמת ראש  מצידו, בפתיחה וייזום הליכי גירושין. לעיתים, התנהגות הצד השני בהליכים שונה בתכלית השינוי מדרך התנהלותו בחיי הנישואין ויש להיערך לכך בהתאם, כמו גם לאפשרות שהוא מיוצג על ידי עורך דין, אשר מנחה אותו ומכתיב את צעדיו.
  • הישמר ממראית עין ומצגי שווא – לא אחת ועוד טרם פתיחה בהליך, נוהג בן הזוג, אשר היחסים עמו מצויים במשבר, בנחמדות מוגזמת. פקח עיניים לאפשרות שמדובר במלכודת גירושין, שטומן לך בן הזוג, המתודרך על ידי עורכי דינו. מטרתה של מלכודת זו הינה להקדימך בהגשת תביעה, בהתאם לנוחותו של הצד השני ופתיחת פתח לסחטנות בניהול ההליך, מפניה עליך להישמר ולא לבצע ויתורים מפליגים.
  • שמור אמונים לעורך דין גירושין, המייצג אותך בלבד –  אל תתפתה להסתייע בשירותיו של עורכי דין, שמציע לך הצד השני, למטרת ניסוח הסכם גירושין. בטווח המיידי כרוכה אמנם הצעה כזו בחסכון בעלויות, אולם עליך לחשוב לטווח הארוך ולשכור את שירותיו של עורך דין גירושין, שיוכל להגן על האינטרסים שלך בהליך.
  • אל תבצע ויתורים רכושיים כנגד הבטחה של הצד השני להליך גירושין, כי לא יתבע ממך מזונות – הלכה למעשה מדובר בהתחייבות סרק, באשר הילדים יכולו באמצעות עורכי דין להגיש בשם אותו צד תביעה עצמאית לקבלת מזונות, המתקבלת תמיד.
  • היזהר מהצהרות פיקטיביות על כוונות לשלום בית – לעיתים מדובר בהצהרות שאין מאחוריהן כיסוי, אשר הצד השני שם עצמו מתכוון אליהן ובהמשך מתנער מהן ותובע גירושין ומימוש הסדרי הרכוש, שנקבעו בהסכם שלום בית.
  • אל תלך שולל אחר פתיונות וקצוות חוט, שמשאיר הצד השני במכוון, המאפשרים איסוף ראיות נגדו – אלה עשויים לשמש נגדך בהמשך, בהגשת תביעה בגין  הפרת חוק הגנת הפרטיות וחוק האזנת סתר. מאידך, נהג משנה זהירות בהתבטאויותייך כלפי הצד השני, מחשש הקלטה, היות ומשקל הודאה, המונצחת בקלטת, מהווה ראיה ניצחת ומנצחת בהליך גירושין.
  • תרגילים פסיכולוגיים קיצוניים או נקיטה במעשי אלימות בהליך גירושין עשויים להסתיים בהסתבכות בפלילים ובהגשת תלונה במשטרה נגדך – מצב דברים זה ימנע ממך להתמקד במאבק וייתכן שיוצא נגדך צו הרחקה מהבית, המקשה עוד יותר על ניהול ההליך – הקפד להתייעץ לפני כל מעשה עם עורך דינך.
  • יש להיזהר מתרגילי הסחה – שמבצע בן הזוג לגבי רכוש איזוטרי, במטרה להסתיר ולהעלים את הרכוש המהותי, בדרך כלל בעצת עורכי הדין.
  • פקח עיניים לאפשרות שהצד השני מתייעץ במקביל עם עורכי דין גירושין –  אגב משא ומתן, שאתם מנהלים במטרה לגבש הסכם. במקרה כזה, היה וניסיונותיכם להגיע להסדר לא יעלו יפה, יוכל בן הזוג להקדימך ולהגיש תביעת גירושין מוכנה מראש על ידי עורכי דינו בערכאה, המשרתת את מטרותיו בהליך.
קבע עוד היום פגישת ייעוץ בנושא גירושים במשרדנו
 כאמור פגישת ייעוץ ראשונית עם עורך דין הכרחית ואין לה תחליף. במידה והנכם שוקלים לפתוח בהליכי גירושים או שהדבר נכפה עליכם חשוב לפנות ראשית לקבלת ייעוץ משפטי מקצועי.
במסגרת פגישת ייעוץ במשרדנו (הכרוכה בתשלום) תקבלו מידע מקיף ומפורט על זכויותיכם המשפטיות, תמונת המצב המשפטי הרלבנטית לגביכם, והכי חשוב מהם דרכי הפעולה והאסטרטגית שעליכם לנקוט.
 מדובר בפגישה עורכת כשעתיים. לכן חשוב להצטייד במסמכים רלבנטיים (אם יש), והכי חשוב לא להתבייש לשאול כל שאלה כדי שתוכלו להפיק מהפגישה את המירב האפשרי ולקבל בסופה תמונה ברורה על מצבכם הנוכחי ולאן פניכם מועדות.
 בסיום הפגישה, תוכלו לקבל הצעת מחיר מפורטת לטיפול בתיק מטעמנו. היה ותבחרו לשכור את שירותי המשרד – תקוזז עלות הפגישה מתוך שכר הטרחה בגין הטיפול.