הסכם גירושין – לשם מה?

כאשר בני זוג מחליטים להתגרש, מטבע הדברים עליהם לקבל החלטות רבות נוספות, מורכבות ביותר. עליהם לחלק ביניהם את הרכוש שברשותם. במידה ויש ילדים בתמונה עליהם להסדיר את אופן התנהלותם כהורים גרושים, הן מבחינה כספית (מזונות ילדים) והן מבחינה ארגונית (משמורת והסדרי ראייה), ועוד נושאים שונים ומגוונים.

כמובן, עומדת בפניהם האפשרות הנפוצה, אך הלא כל כך מוצלחת, של דיונים ארוכים ומתישים בבתי משפט. בסופם של דיונים אלו נותרים בדרך כלל בני הזוג בלי אנרגיות, ועם הרבה משקעים רעים.
לדרך זו חסרונות בולטים נוספים. בעיקר כאשר לבני הזוג יש ילדים משותפים. הללו נאלצים לחזות בהוריהם מנהלים ביניהם מלחמת עולם, ולא פעם הם משמשים בידי ההורים ככלי לניגוח ולהעברת מסרים. כמובן שתהליך כזה פוגע קשות בילד, שכבר פגוע דיו מעצם פירוק התא המשפחתי.
חלופה יעילה הרבה יותר, היא הסדרת כל אותם נושאים באמצעות הסכם גירושין.
 
חסרון של מלחמת גירושין היא הפגיעה בילדים
 
אז מה זה בעצם הסכם גירושין?
כשמו כן הוא, מסמך בו מביעים בני הזוג את ההסכמות אליהן הם מגיעים בכל תחום.
כאמור, נכללים בהסכם נושא חלוקת הרכוש, חלוקת הנטל הכלכלי בכל הנוגע לגידול הילדים. וכן ההסכם מסדיר כל בעיה שמתעוררת במהלך הגירושין ושעלולה להתעורר לאחר מכן.
חשוב לדעת, שאת הסכם הגירושין כדאי ונהוג להביא בפני בית המשפט על מנת שזה יאשר אותו ויעניק לו תוקף של פסק דין. כך תוקפו עולה על זה של חוזה רגיל והוא קל יותר לאכיפה במקרה שאינו מכובד על ידי מי מהצדדים.
 
לשם מה זקוקים לעורך דין בניסוח הסכם גירושין?
עורך דין גירושין הינו גורם אובייקטיבי שאינו מושפע מהרגשות המלווים את הסיטואציה. כיוון שכך, הוא יכול להעיר את תשומת ליבם של בני הזוג לנקודות החשובות עליהם יש לדון ויתכן שבלהט הרגשות היו שוכחים על אודותיהן.
עורך דין גירושין, מאחר שהוא מייצג את שני הצדדים, דואג שהאינטרסים של שניהם יקבלו מענה בצורה הטובה ביותר כך ששניהם יוצאים נשכרים.

כמובן שהיתרון המשמעותי העיקרי הטמון בליווי עורך דין גירושין את התהליך, הוא הניסיון והידע המשפטי להם נזקקים על מנת לנסח הסכם איכותי ויעיל, ועל מנת להביאו לאישור בית המשפט בדרך הקלה והמהירה ביותר, ללא טעויות וטרחה מיותרת.

תפקידו של עורך דין גירושין בעת עריכת הסכם מכריעה

 


  • מאמרים נוספים רלוונטים