הסכם גירושים בהסכמה

גירושים בהסכמה הינם גירושים שנעשים על דעת שני הצדדים בהסכמה מוחלטת במטרה להסדיר את כל המחלוקות בין בני הזוג בצורה יפה המקובלת על שני הצדדים.
הסכם גירושים הנחתם בין בני הזוג יחסוך את כל הדברים שעלולים לצוץ בעתיד ושעלולים לעורר ריב בין בני הזוג והוא נחתם לפני שהם מגיעים לבית הדין הרבני או לבית המשפט לענייני משפחה על מנת לאשרו. 

על אילו דברים חותמים בני הזוג בהסכם זה?

בני הזוג יחתמו בהסכם זה על כל הדברים הקשורים לענייני הממון ולחלוקת רכוש המשותף להם. הסכם זה יידון גם במזונות הילדים, משמורת הילדים, הסדרי הראיה ומזונות האישה. אחרי שיחתמו יביאו את ההסכם לאישורו של בית דין הרבני או בית המשפט לענייני משפחה. ללא אישור זה ההסכם אינו תקף. 

הסכם גירושין בהסכמה דומה במהותו להסכם ממון אך הוא אינו נחתם לפני החתונה או אחריה אלא נחתם במידה ובני הזוג מחליטים שמבחינתם תמו הנישואים ומוסכם על שניהם להתגרש אך בכל זאת הם רוצים לעשות זאת בצורה חברית ומכובדת המקובלת על שני הצדדים.

ההסכמה מצד שני הצדדים אינה מונעת בהמשך כי אחד מבני הזוג יחליט כי אינו שלם עם החלטתו ויתחרט ואז בית הדין הרבני לא ייתן גט בגלל סירובו להתגרש. במקרה כזה יהיה צורך להוכיח עילת גירושין כפי שנעשה בעת הליך גירושין שאינו בהסכמה.
יש לזכור כי במידה והסכם גירושים אושר כבר בבית משפט לענייני משפחה, אומנם הדבר אינו מחייב את בית הדין הרבני שלו הסמכות היחודית במתן גט – אך מדובר בחוסר תום לב ולכך משמעות גם בבית הדין הרבני.

הסכם גירושים לא מחייב את בית הדין הרבני

ישנם מספר שלבים בהליך גירושים בהסכמה, השלב הראשון הוא בעצם ההחלטה לסיים את פרק הנישואין ולהתגרש בשלב השני שוכרים את שירותיו של עורך דין גירושין אשר יעזור להגיע להסכם גירושין מכובד.
יש לנסות להגיע להסכמות עם בן הזוג מתוך מקום לסיים את הגירושין בצורה המוסכמת על שני הצדדים ובצורה מכובדת. ובסוף יש לנסח הסכם גירושין בהסכמה המקובל על שני הצדדים ולאשרו בבית הדין הרבני או בבית המשפט לענייני משפחה. הדיינים בבית הדין הרבני לרוב אינם מתערבים כאשר בפניהם עומד זאת שנחוש להתגרש.

היתרונות של גירושין בהסכמה באמצעות הסכם גירושים המסדיר דברים מראש הם רבים. הוא מונע מחלוקות עתידיות, מביא לפירוק הנישואין בצורה מכובדת, חוסך בזמן ללא הסחבת הקיימת בערכאות, נותן יציבות והופך את הליך הגירושין לנעים וקל יותר הם לבני הזוג והן לילדים המעורבים בהם וחוסך אנרגיות מיותרות על ריבים ומחלוקות מיותרים. 

 

הסכם גירושים בהסכמה משמעותו בישראל


  • מאמרים נוספים רלוונטים