הסכם ממון – לא רק לעשירים…

הסכם ממון הינו הסכם אשר עוסק בהשלכות הכלכליות לגירושין של בני זוג, לכל הזוגות הנשואים יש הסכם ממון (או בשמו האחר חוק יחסי ממון) למרות זאת, רבים הם הזוגות אשר לא מרוצים מהחלוקה שהחוק קובע עבורם ומעדיפים לקחת שליטה על חיים ולהכין הסכם ממון משלהם.

הסכם ממון – למי כדאי?

1. יש לכם יותר נכסים או ממון מאשר לבן זוגכם. כאשר יש לכם הסכם ממון תוכלו להיות בשקט נפשי כי בן הזוג מתחתן איתכם בגלל מי שאתם ולא עבור הכסף שלכם.

2. אתם מרוויחים משכורת גבוהה יותר מבן זוגכם.  גם במקרה כזה, הסכם ממון ערוך היטב יוכל להבטיח במקרים מסוימים כי סכומי המזונות שתשלמו יוגבלו עד לסכום מסוים.

3. אתם מתחתנים בשנית. כאשר לא מדובר בחתונה ראשונה, ישנן סוגיות שונות איתן צריך להתמודד בשונה מחתונה ראשונה – כך לדוגמא אם יש לכם ילדים מנישואין קודמים, תשלומי מזונות, יש בבעלותכם בית או כל נכס משמעותי אחר. הסכם ממון יכול להבטיח כי כאשר תעברו מהעולם, הנכסים שלכם יחולקו על פי בקשתכם ואף אחת מהמשפחות לא תפסיד.

4. לבן זוגכם יש חובות כבדים. אם לבן זוג שלכם ישנם חובות כבדים ואינכם רוצים להיות אחראים לחובות אלו באם וכאשר תתגרשו הסכם ממון יכול להבטיח דבר זה.

5. יש בבעלותכם עסק או חלק מעסק. ללא הסכם ממון, אם תתגרשו – בן זוגכם יוכל לקבל בעלות על חלק מהעסק שלכם ויכול מאוד להיות כי השותפים שלכם לעסקים לא ירצו בכך. הסכם ממון יוכל להבטיח כי בן זוגכם לא יהפוך לשותף לא רצוי בעסק שלכם.

6. יש לכם פחות נכסים מאשר לבן זוגכם בצורה משמעותית. בדיוק בדרך אשר הסכם ממון יכול להגן על בן זוג בעל ממון רב, כך הסכם ממון יכול להגן על בן זוג חלש כלכלית.

7. אם אתם מתכננים לפרוש בכדי לגדל את ילדיכם. אם אתם מתכננים לפרוש מעבודתכם, הדבר יפגע משמעותית בהכנסות ובתזרים המזומנים שלכם. הסכם ממון יכול להבטיח כי נטל גידול הילדים יתחלק באופן שווה בין שני בני הזוג.

8. מניעת גירוש עובד זר. הסכם ממון יכול לשמש מסמך אשר ניתן להציגו בפני משרד הפנים, והוא המעיד על הקשר הזוגי בין עובד זר לאזרח ישראלי ובכך יכול למנוע את גירוש עובד הזר מישראל לאחר שפגה אשרת השהייה של העובד הזר בישראל.

עורך דין הסכם ממון
חשוב להדגיש כי כדאי מאוד לפנות לעורך דין המתמחה בדיני משפחה וגירושין מכיוון שלהם יש את הידע המקצועי והניסיון לערוך הסכם ממון שיגן עליכם ועל עתידכם גם שנים לאחר הגירושין.

משרדנו מתמחה בדני המשפחה והגירושין ובכלל זה בעריכת הסכמי ממון, הסכם יחסי ממון, הסכם ממון בין בני זוג, הסכם ממון ידועים בציבור, הסכם ממון לאחר נישואין, הסכם ממון לפני נישואין. 

יש לתכנן הסכם ממון היטב לפני שהוא נחתם