הסדרי שהות

לאחר ההחלטה להתגרש מגיעה ההחלטה הקשה ביותר והיא מי נשאר עם הילדים. לרוב, טובת הילד לפי תפיסת החוק הינה כי הוא יישאר עם אמו, במקרים נדירים כאשר האם אינה מתפקדת כראוי הבעל יכול לבקש להיות בעל משמורת על הילדים. מאחר וחשוב לילד להיפגש עם שני הוריו בן הזוג השני זכאי להסדרי שהות שהם ימים קבועים בשבוע בהם הילד נמצא יחד איתו.

כיצד מחליטים על הסדרי שהות בהסכם גירושים ?

ילדים להורים גרושים יכולים להיות רגישים ומזועזעים נפשית, בעיקר אם הם רכים בשנים. לכן, ישנה זהירות וחשיבה רבה בטרם קובעים אצל מי יישאר הילד למשמרות ומה יהיו הסדרי הראיה. ההסתכלות העיקרית של בית המשפט הינה טובת הילד, ככל שהילד מבוגר יותר ניתן יותר להתחשב בדעתו ולשאול אותו היכן היה מעוניין לגור ועם איזה הורה, כאשר הילד קטן יותר קשה להחליט.

הסדרי הראיה חייבים להתחשב בצרכי הילדים

לרוב הדיון בבית המשפט על משמורת ילדים כולל בתוכו חוות דעת של מומחים (פסיכולוגים או עובדים סוציאליים). דעה זו הינה חשובה ומשמעותית משום שהם יכולים להעיד באופן אובייקטיבי ומקצועי איזה מההורים יכול לשמור על בצורה טובה יותר על טובת הילד בשנים הקרובות.

הסדרי שהות מקובלים הם הסדרים בהם האמא מקבלת את המשמורת על הילדים והאבא רשאי לראות את הילדים פעמיים בשבוע ולקבל אותם לשבת אחת לשבועיים. חגים לרוב נחגגים בצורה מחזורית כך שבמהלך שנתיים שלמות הילד זוכה לחגוג את כל החגים פעם עם אמו ופעם עם אביב.

הסדרי ראייה היא זכות ליגטימית של הורה הלא משמורן

מהם זכויות האב והאם מבחינה משפטית ?

הסדרי השהות נקבעים בבית משפט לאחר המלצה של פקיד סעד, לרוב הדיון נעשה בבית משפט אך ישנה אפשרות להחליט על הסדרי הראיה גם בבית הדין הרבני. מאחר ושמירת הקשר בין ההורים לילד הינה חשובה ביותר על מנת שהילד יגדל בצורה יציבה ושקטה ככל האפשר בית המשפט מתייחס ברצינות רבה לצרכיו של הילד ומי מההורים יכול לתת את המענה הטוב ביותר.

במקרים בהם הגבר מרגיש כי האם אינה מסוגלת להעניק לילד מענה לצרכים אלו הוא רשאי להגיש בקשה לבית המשפט להיות אחראי משמורת על הילד.

הסדרי ראייה של הילדים עם ההורה לא משמורן


  • מאמרים נוספים רלוונטים