הדרך הטובה ביותר להתגרש

רוצה להתגרש? רוצה להתגרש מהר? במאמר הבא פרסנו לפניכם סקירה קצרה של הדרך המהירה והטובה ביותר להתגרש. ישנם מקרים בהם בית משפט לענייני משפחה או בית דין רבני מאשרים הסכם גירושים בין שני בני זוג בהליך גירושים מהיר. על מנת להגיע להליך גירושים מהיר, על שני בני הזוג ליישב את כל המחלוקות הקיימות ביניהם בכל תחומי החיים המשותפים – ילדים, רכוש, מזונות, וכו’.

מה נכלול בהסכם גירושין?

בני זוג שמעוניינים לדעת איך להתגרש בצורה הנכונה ביותר יכולים לפנות לעורך דין מקצועי בתחום לצורך בירור כלל הסעיפים שיש לכלול בהסכם גירושים. בראש ובראשונה הסכם גירושין יכיל את הסכמת שני בני הזוג הנמצאים בהליכי פרידה לגירושין. במידה ולשני בני הזוג יש ילדים משותפים, הסכם גירושין תקין יכלול את הסדרי המשמורת והראייה של הילדים כפי שהוסכמו על ידי שני הצדדים. לאחר מכן יתווסף להסכם הגירושין סעיף הרכוש המורה על אופן חלוקת הרכוש בין שני בני הזוג. בנוסף, הסכם גירושין יכלול את כלל המחלוקות שעשויות לעמוד בפני בני זוג שניהלו חיים משותפים ויוצאים לדרכם הנפרדת.

תוכן הסכם הגירושים חשוב מאוד

כיצד ניישב מחלוקות?

במידה ושני בני הזוג מעוניינים להתגרש בצורה המהירה ביותר אך לא מצליחים להגיע לפשרות בנושאים מסויימים, עומדת בפניהם האפשרות לפנות למגשר גירושין מקצועי. על פי רוב, מגשר גירושין יהיה עורך דין מקצועי המכיר את רזי עולם הגירושין. מגשר מקצועי יכול להצביע על סעיפים ומחלוקות ששני בני הזוג אפילו לא חשבו עליהם, ולהגיע ליישוב מחלוקות בדרך האמצע על ידי הצגת הגרורות המשפטיות השונות שעלולות להיווצר כתוצאה מחוסר הסכמה בין בני הזוג בסעיפים כאלה ואחרים.

תמיד כדי קודם לנסות לפשר

ואם בכל זאת לא הצלחנו?

במידה ושני בני הזוג לא מצליחים להגיע לפשרה מוקדמת, גם עם עזרתו של מגשר מקצועי, השלב הבא הוא להשאיר את ההחלטות וההתאמות השונות לערכאה המשפטית המתאימה. במקרה זה, בן הזוג שמגיש תביעת גירושין ראשון, יזכה לקבוע את מיקום השיפוט, ואת אסטרטגית המשפט המועדפת. במיוחד במקרים של תביעת גירושין כדאי מאוד להיעזר בשירותיהם של אנשי המקצוע המוסמכים לכך במטרה למזער נזקים כלכליים ורגשיים ולזרז ככל הניתן את תהליך הגירושין המשפטי.

הליך גירושים בבית משפט לא תמיד נוראי