הבדלים בין עורך דין גירושין ודיני משפחה שהוא מגשר לבין מגשר רגיל בהליך גישור גירושין

הליכי גישור גירושין מהווים כיום חלופה קבילה ומוכרת לניהול הליך משפטי בתחומים שונים, וביניהם תביעות גירושין.  הליכי הגישור מציעים יתרון משמעותי של חסכון בזמן ובמשאבים, הכרוכים בניהול תיק גירושין במערכת המשפטית לצד אפשרות להגיע לעמק השווה ולגבש פשרות לגבי הנושאים המהותיים, הכרוכים במאבק בין בני הזוג.

נוכח שיעורם העולה של מקרי גירושין בקרב האוכלוסיה והעניין הרב, שמגלה ציבור המתגרשים בהליכי גישור, מתרחב מעגל עורכי הדין, אשר פונים ללימודי ג ישור גירושין והביקוש להסמכה זו גובר. משפטנים, הנרשמים ללימודי גישור גירושין, מבקשים לשלב את מקצוע עריכת הדין והתמחות ספציפית בתחום הגירושין יחד עם מיומנויות גישור שרכשו.

חשיבות בחירת המגשר היא מכרעת

לצידם של עורכי דין אלו, אשר הוסמכו כמגשרים, פועלים גם מגשרים אחרים, חלקם בעלי רקע והכשרה בתחום הטיפולי, דוגמת פסיכולוגים. כיום, בהתאם להנחיות הנהלת בתי המשפט, במסגרת גישור גירושין יכולים להופיע בפני בתי המשפט לענייני משפחה מגשרים מהתחום הטיפולי ועורכי דין גירושין בלבד.

נסיוננו מלמד, כי פניה לעורך דין גירושין, אשר הוסמך גם כמגשר, מציעה ערכים מוספים לאורך שלביו השונים של הליך גישור במסגרת הגירושין ובכלל זה הגעה להסכם שלום בית במקום הסכם גירושין. במאמר זה נפרט בפנייך את היתרונות, שמציע עורך דין שהוא גם מגשר לעומת מגשר מתחום אחר.

יש הבדל משמעותי בין מגשר למגשר

ההבדלים המרכזיים בין מגשר טיפולי לבין עורך דין בהליך גישור לגירושין

מגשר “רגיל”, שאינו עורך דין, מציע כישורים ומיומנויות בתחום הטיפולי כמו תקשורת בינאישית, מיומנות ניהול דיאלוגים, הקשבה, הבנת הבעיות האישיות והמשפחתיות, אשר בגישור גירושין הובילו להחלטה להתגרש ויכולת ניתוח הצרכים הרגשיים של כל הצדדים, המעורבים בהליך. מודל הגישור, שמציעים מרבית המגשרים מרקע זה, נושא אופי טיפולי.

מגשר, שהינו גם עורך דין, במהלך גישור גירושין יעצים אותך בהיבט הידע המשפטי והכלים המקצועיים שהוא מחזיק באמתחתו, אשר ישמשו אותו בתכנון פתרונות מקוריים לבעיות סבוכות, הכרוכות בהליך זה. לוגיקה וחשיבה משפטית ינחו את עורך הדין לגיבוש הסדר גישור שישרת את מטרותייך בהליך הגירושין, תוך בחינת אישורו בראי הערכאות, הדנות בתביעות אלה. מודל גישור המאפיין את מרבית עורכי הדין בתחום, הינו שכלתני – עסקי, תוך השלמת הכשרה נדרשת ברובד הטיפולי – פסיכולוגי.

לעורך דין מגשר יש יתרונות רבים על פני מגשר רגיל

יתרונותיו של עורך דין, המשמש כמגשר בהליך גישור גירושין

בין היתרונות שמציע עורך דין לענייני גירושין, המתמחה בתחום דיני משפחה ואשר הוסמך כמגשר:

  • עורך דין המשמש כמגשר בתהליך גישור מכיר את המערכת המשפטית על בוריה ובקי בהליכיה. ידע זה מאפשר לו לנטרל את בני הזוג מהלחצים, הכרוכים בהתנהלות מול המערכת המשפטית.
  • עורך דין גירושין שהוסמך כמגשר מציע יצירתיות וחשיבה מקורית לצד ידע וכלים מקצועיים לניסוח  פתרונות לקונפליקטים והמחלוקות, המתגלעים אגב ההליך במהלך הגישור.
  • עורך הדין ניחן ביכולת ניתוח של האינפורמציה הכלכלית אודות המשפחה וישכיל לנסח הסכמי חלוקת רכוש –  נושא המחלוקת המרכזי במאבק במהלך הגישור.
  • היות וכל הסכם גישור גירושין מצריך קבלת אישור מטעם בית המשפט לצורך הקניית תוקף של פסק דין, נודע לידע המשפטי המצוי בידי עורך הדין ולהיכרותו את עולם החוק יתרון משמעותי.
 
אז אם אתם נמצאים במצב הזה שהחלטתם לקחת אחריות על החיים שלכם, ומאסתם במצב כפי שהוא היום, הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא באמצעות תוכנית גישור גירושין. תנו לניסיון ולידע שלנו לקחת אתכם לדרך חדשה וטובה יותר עבורכם. המפתח להצלחה שלכם תלוי בכם ובבחירות שלכם, השתמשו במקצועיות והידע שלנו בתבונה ותנו לנו לעזור לכם להתחיל ברגל ימין את דרכם החדשה.
צרו קשר עוד היום עם משרדנו וקבעו פגישת ייעוץ
077-4150027
הזמן לטפל בבעיות הזוגיות זה עכשיו