דיני משפחה

בתחום דיני המשפחה ניתן למצוא, בין היתר, זכויות וחובות הקשורים לנישואין, לגירושין, לחוקי הדת, ההורות ועוד. בישראל דיני המשפחה שונים מדינים אלה בעולם, היות והם קשורים לשתי ערכאות והדיון בכל ערכאה מתייחס בעצם לשיוך הדתי של הפונה לביה”ד – לדין העברי, בביה”ד הרבני ולחוקי המשפט האזרחי, בביהמ”ש לענייני משפחה.

עורכי דין אשר עוסקים בתחום דיני המשפחה, מתעסקים לא רק עם חוקים יבשים, אלא נוגעים בחייהם של אנשים, בתקופה קשה מאוד בחייהם. מדובר על מצבים רגישים שתוצאותיהם עלולות ללוות את הצדדים עוד שנים רבות ולכן עורכי הדין המתמחים בתחום יהיו בעלי ניסיון וידע רב, כמו גם יכולות בתחום יחסי האנוש, יכולות של ניהול משא ומתן וגם אהבת האדם.

בין יתר תפקידיהם, אמורים עוה”ד לנהל את המשא ומתן להשגת הסכמים, הטובים ביותר עבור הצדדים המתדיינים ועוסקים במגוון של נושאים:

כל הקשור בתחום הגירושין – משמורת ילדים והסדרי ראייה, כאשר מדובר במשפחה עם ילדים; הסכם מזונות; הסכמי חלוקת רכוש; צווים שונים; תביעות לשלום בית ועוד.

כל מה שכלול בדיני הירושה – עריכת צוואות; ביטול צוואות; טיפול משפטי בקבלת ירושה והתנהלות מול המוסדות העוסקים בנושא.

תחום נוסף שבו עוסק עוה”ד המתמחה בדיני משפחה הוא ידועים בציבור כגון:
הסכמים לחיים משותפים, זכויות משפטיות של ידועים בציבור, בנושאי כספים או כל נושא אחר.

גישור גירושין גם הוא גם חלק מדיני משפחה בשנים האחרונות והוא מאפשר לזוג במשבר להגיע לשביל הזהב וכך לחסוך לעצמם עוגמת נפש רבה והתדיינות ארוכה בערכאות משפטיות, פחות רגישות אליהם בתקופה זו. עו”ד מגשר, יודע מתי ובמה להתמקד, כדי לתת לצדדים המתדיינים את התחושה שהם משיגים את הטוב ביותר, תחת הנסיבות הקיימות.

 

דיני המשפחה בראי בתי המשפט לענייני משפחה בישראל


  • מאמרים נוספים רלוונטים