גישור גירושין או תביעת גירושין ?

רבים בוחרים לסיים את קשר הנישואין בהגשת תביעת גירושים לאחת מבין הערכאות, המוסמכות לדון בעניינים אלה – בית הדין הרבני או בית המשפט לענייני משפחה, אשר משרתת את מטרותיהם בהליך.
אולם, קיימים זוגות המבקשים להגיע לשלום בית או לסיים את מערכת היחסים ביניהם תוך שימוש בגישור גירושין בנסיון ליישב את המחלוקות בדרכי נועם. גישור כזה מאפשר ניהול משא ומתן לגיבוש הסכם גירושין, המסדיר סוגיות עיקריות נגזרות, כמו רכוש, מזונות, משמורת ילדים והיבטים נוספים שנידונים בהמהלך הפגישות של הגישור.
דרך זו, המכונה גישור גירושין או “גירושין ידידותיים”, מציעה חסכון בעלויות הגבוהות, הכרוכות בניהול הליך רגיל, בזמן הרב הנדרש לשם כך ובמתח, הנלווה לתהליך זה.

החלטה בין גישור לתביעה אינה פשוטה

הניצבים בפתחו של פרק גירושין שואלים עצמם איזו דרך עדיפה, גישור או תביעה?
תשובתנו לכך היא, שלא קיימת תשובה חד משמעית. ללכל דרך יתרונות וחסרונות משלה.
כל מקרה עומד בפני עצמו, השיקולים הם לכאן ולכאן והבחירה, בסופו של יום, הינה אינדיבידואלית ואישית.

בכדי לסייע לך בקבלת החלטה חשובה זו, לגבי אופן ניהול הליך גירושין או גישור, ריכזנו בפנייך מספר שיקולים מנחים, המבוססים על הנסיון הרב שצברנו:

היבט מרכזי, אשר משפיע על ההחלטה, הינו המציאות המשפטית, הנוהגת כיום בארץ בתחום גירושין. מירוץ הסמכויות, המתקיים בין בית הדין הרבני לבית המשפט לענייני משפחה, מקנה יתרון משמעותי למי שמקדים להגיש תביעה.
הצד אשר פונה ראשון לערכאה, המשרתת את מטרותיו, קונה למעשה את סמכות השיפוט בתיק גירושין. בחירתו תכתיב את אופי ואופן הדיון שייערך, ההליכים שינוהלו וכן כמות ואיכות הראיות שיוצגו. מאחר וכל ערכאה פועלת בהתאם לכללים ודינים ייחודיים לה, תוצאות ההליך עשויות להיות שונות בתכלית וסוג הערכאה ישליך בהכרח על תכנון אסטרטגייה כוללת.

להקדמת בן הזוג בפניה לערכאות והגשת תביעת גירושין נודעים ערכים מוספים אחרים:

בפן הפסיכולוגי – השגת ראשוניות יוצרת רושם של עליונות ומשדרת לצד השני על פי מי ישק דבר. הצד המקדים להגיש תביעת גירושין נטען כוחות, חש כאילו הוא מוביל את המהלכים וקובע את סדר היום ודי בכך כדי לערער ולהחליש את הצד השני.

מההיבט הכלכלי – המקדים לפתוח בהליכים עשוי לרוקן לצורך כך את קופת החסכונות המשותפת, שצברו בני הזוג, ולהותיר את הצד השני חסר אמצעים פיננסיים להתמודד עם תביעה שהוגשה ולהגיב לה.

למרוץ הסמכויות תפקיד מכריע בהחלטה

יש לתת את הדעת לכך, שקיימים סיפורים,בהם הנסיבות מכתיבות בהכרח פניה לערכאות. מדובר במקרים של נקיטה בצעדי אלימות במשפחה או מצבים, בהם נדרשת הפעלת סעדים זמניים מחשש שבן הזוג ינסה לכלות את החסכונות המשותפים, לדלל את חשבונות הבנק או למלט רכוש. במקרים אלה יוכל בית המשפט להורות על מתן צו מניעה, צו עיקול או צו עיכוב יציאה מהארץ.

פנה אלינו עוד היום וצוות עורכי דין גירושין במשרדנו יסייע לך לקבל את ההחלטה הנכונה
והמתאימה ביותר עבורך לגבי אופן ניהול הליך הגירושין.
בהתאם לבחירתך נטפל בהגשת תביעת גירושין לערכאה, שתקדם את השגת מטרותייך או נייעץ לגבי ניהול משא ומתן אפקטיבי (גישור גירושין) עם בן הזוג.

גישור גירושין הדרך המהירה ביותר