גירושין בהסכמה חשיבותם לבני הזוג

גירושין בהסכמה לרוב הינו הליך מומלץ ורצוי, ובעת הכנת הסכם הגירושין יש להתנהל בחוכמה ולנסות למנוע ליבוי יצרים והצפת מחלוקות מיותרות בין הצדדים.
כל מקרה הינו מיוחד ושונה מאחר, ועל כן יש צורך לתפור 
הסכם גירושין כמו שחייט תופר חליפה ללקוח.

 
המאפיין העיקרי של גירושין בהסכמה הינו העובדה שבני זוג, אשר החליטו להתגרש ומעוניינים לסיים את הנישואין פונים לניסוח הסכם תוך שימוש בהליכי גישור. במסגרת ההסכם מוסדרות סוגיות הרבות תוך התחשבות מריבית באינטרסים של כל צד.
 
כאן המקום להדגיש כי למרות שמדובר בהליך של הסכמה, אין הדבר אמור לפגוש בצרכים של אחד הצדדים להליך. הסכם אשר נבנה בהסכמה אמור לאזן בין האינטרסים של שני בני הזוג, מכאן נובעת החשיבות הרבה שכל בן זוג יהיה מיוצג על ידי עורך דין שיוכל להגן על אינטרסים שלו.
עורכי הדין אמונים על ניסוח הסכם הגירושין באופן משפטי אך גם שיצפה פני עתיד וידאג להכיל את כל השינויים והמהמרות שעלולות להופיע בהמשך הדרך של בני הזוג הנפרדים.
לעיתים נערך המשא ומתן המקדים בעניין תנאי ההסכם , טרם חתימתו, בסיועו של גורם מתווך, דוגמת חבר משותף, מכר או קרוב משפחה אחר.
לרוב הדבר אינו מומלץ, גם עם מדובר בהליך בהסכמה, עורכי דין משפחה ממליצים תמיד לאפשר לגורם מקצועי הבקיא בחוק ובפסיקה לנהל את המשא ומתן ואת תנאי
ההסכם. מודגש בזאת כי כל מקרה ומקרה של זוג שמתגרש שונה מאחר, ורק אדם הבקיא בחומר יכול לבנות הסכם שיענה על כל השלכות ויגן על בני הזוג הנפרדים.
 
מהותו של גירושין בהסכמה הינו הסכם הגירושין

גירושין ידידותיים כפי שהם קרואים בלשון העם הם הליך גירושין לכל דבר ועניין ויש להתייחס אליהם בכובד ראש הראוי ולא להקל בחשיבות הסכם ראוי ובנוי היטב על ידי עורכי דין משפחה הבקיאים בסוגיות שעל הפרק.
 

פעמים רבות מגיעים בני הזוג להסכמה משותפת כי ברצונם לנסות לשמר את נישואין ולתת הזדמנות שנייה אחד לשני. במקרים מעין האלה ממליצים עורכי דין משפחה של משרדנו לערוך הסכם שלום בית או לחילופין להתגרש.
הסכם מעין זה נועד בראש ובראשונה לשקם את קשר הנישואין של בני הזוג שהחלו בהליך, אך מאידך גיסא גם להסדיר את כל העניינים וזאת למקרה וניסיונות השיקום לא יצלחו. 
עורכי הדין של משרדנו ממליצים בחום כי במידה ונחתם הסכם שלום בית ובו כרוך הסכם גירושין, יש לבדוק היטב ובשבעה עיניים את ההסכם על מנת לוודא כי אין הוא מהלך משפטי של אחד הצדדים.

הסכם גירושין צריך להתבצע על ידי מומחים לדבר

 

פגישת ייעוץ בנושא גירושים במשרדנו 

כאמור פגישת ייעוץ ראשונית עם עורך דין הכרחית ואין לה תחליף. במידה והנכם שוקלים לפתוח בהליכי גירושים או שהדבר נכפה עליכם חשוב לפנות ראשית לקבלת ייעוץ משפטי מקצועי.
במסגרת פגישת ייעוץ במשרדנו (הכרוכה בתשלום) תקבלו מידע מקיף ומפורט על זכויותיכם המשפטיות, תמונת המצב המשפטי הרלבנטית לגביכם, והכי חשוב מהם דרכי הפעולה והאסטרטגית שעליכם לנקוט. 
 
מדובר בפגישה עורכת כשעתיים. לכן חשוב להצטייד במסמכים רלבנטיים (אם יש), והכי חשוב לא להתבייש לשאול כל שאלה כדי שתוכלו להפיק מהפגישה את המירב האפשרי ולקבל בסופה תמונה ברורה על מצבכם הנוכחי ולאן פניכם מועדות. 
 
בסיום הפגישה, תוכלו לקבל הצעת מחיר מפורטת לטיפול בתיק מטעמנו. היה ותבחרו לשכור את שירותי המשרד – תקוזז עלות הפגישה מתוך שכר הטרחה בגין הטיפול.
 
 
לקביעת פגישת ייעוץ ראשונית, חייגו עכשיו: 077-4150027
 
 
יועץ ראשוני חשוב מאוד לפני כל הליך גירושים

 


  • מאמרים נוספים רלוונטים