גירושין בגיל הזהב

גירושין בגיל הזהב שונים אמנם מכיון שעיקר הסכם הגירושין לא עומד על הסדרי ראייה ומשמורת ילדים אבל בשנות נישואיהם הארוכות יחדיו צברו בני הזוג רכוש רב, הם גידלו משפחה והרחיבו אותה ואפילו שההחלטה להתגרש התקבלה לא תמיד ברור לכל אחד מהצדדים מה צפוי שיקרה ביום שאחרי הפרידה והשינוי שיתרחש לא תמיד יהיה קל להסתגל אליו בגיל מבוגר.
רכוש שנצבר במשך כמה עשורים אינו רכוש שאפשר בקלות לקבוע עליו בעלות, אם נרכש במשותף למי הוא שייך לאחר הגירושין?

הגנו על הרכוש מלפני הנישואים

נוסף לאי הסכמות הנפוצות בקרב בני זוג, בגיל מבוגר מתערער המצב הרפואי ולעיתים מאלץ חלוקת רכוש שהיא לא בהכרח שוויונית. מלבד רכוש שנרכש על ידי בני הזוג ישנו רכוש שנצבר עבורם בגין פנסיה, קרנות השתלמות, זכויות מהמדינה ואפילו חובות משותפים מתקופת הנישואין. בהיבט המשפטי אמנם כל רכוש שנצבר במהלך התקופה החל מיום נישואיהם ועד ליום קבלת גט הגירושין שייך באופן שווה לשני בני הזוג אלא אם הוכח אחרת, כדי להגיע להסכמה בנושאים כמו חלוקת רכוש וחובות לאחר הגירושין מומלץ להיוועץ בעורך דין מוסמך לענייני משפחה ולנסות לנסח בשיתוף פעולה או על ידי מגשר הסכם גירושין המגן על זכויות הבעל וזכויות האישה בהתחשב במצבם הנוכחי מבחינה בריאותית, פיזית, כלכלית ונפשית ולהימנע בכך ממאבקים מיותרים המבוססים ברובם על מחלוקות ומטענים רגשיים ולא בהכרח על צורך אמיתי.

עורך דין גירושין טוב יכול למנוע מאבקים מיותרים

גם בגיל מבוגר, הורים הם תמיד הורים לילדיהם, וההחלטה להתגרש לא תמיד מתקבלת בקלות ובהבנה. אם לא מתייחסים לנושא בכובד ראש ומכניסים סעיפים הנוגעים למשפחה בהסכם הגירושין עלול להיווצר פער וריחוק בתוך המשפחה המורחבת, אי נעימויות מיותרים במפגשים ואף ניתוק מוחלט במקרים קיצוניים.

הורים תמיד נשארים הורים

כפי שבני הזוג לא הקלו ראש בהחלטתם להתגרש אחרי שנים ארוכות יחד, אין להמעיט בערכם של חייהם לאחר הפרידה. העולם השתנה במהלך השנים ועליהם לבדוק מה האפשרויות העומדות בפניהם אם יבחרו למכור את הדיור המשותף הנוכחי שלהם והיכן יגור כל אחד מהם אחרי הגירושין, האם בקצבת פנסיה או במשכורת הנוכחית יכול כל אחד מהם להרשות לעצמו לשכור דירה וכלכל את עצמו בכבוד. אחרי בדיקה שכזו והצגת הממצאים בפני העורך דין המטפל או המגשר שנבחר לערוך את הסכם הגירושין יוכל כל אחד מהצדדים לדעת כי גם לאחר הפרידה ימשיך לחיות בכבוד.

יש לוודא שאחרי הגירושין ניתן להמשיך לחיות בכבוד

מכיוון ומדובר בדור מתקופה אחרת בה לא כל הנשים יכלו לצאת ולעבוד על מנת להביא פרנסה או להגשים קריירה, בחלק מתביעות הגירושין הנשים עקרות הבית הן חסרות בטחונות כלכליים, אין בחסותן פנסיה או זכויות אחרות דומות לסייע להן לכלכל את עצמן ואת ביתן החדש והן זכאיות למזונות אישה שיקבלו מהבעל כל חודש על סמך מצבו הכלכלי וגובה השכר החודשי שלו, כמו גם החלק היחסי שהופרש במהלך שנות נישואיהם לטובת פנסיה, מחציתו מגיע לה בהסכם הגירושין. גם הרצון לערוך צוואה ברורה ומסודרת לאחר ההגעה להסכם גירושין המוסכם על שני הצדדים הוא צעד חשוב לביצוע כדי לחסוך מהילדים לעבור מסכת נוספת של מריבות על חלוקת רכוש, עורך דין משפחה מוסמך המתמחה בדיני משפחה יכול לסייע ללקוח לנסח גם צוואה מסודרת בחלק משירותיו עבורו או לחילופין לפנות אותו לעורך דין מנוסה אחר שיסיע לו בעניין.

חשוב להעדכן את הצוואה לאחר הגירושין

ההחלטה להתגרש בגיל מבוגר נובעת לרוב מהרצון למצוא חיים מלאים וזוגיות טובה יותר שהוא רצון טבעי וחיובי אך ההחלטה להתחיל פרק ב’ בחיי זוגיות לא חייבת לבוא על חשבון מערכת היחסים הקודמת ועדיף לסיים את הליך הגירושין כמה שיותר מהר ובצורה נעימה ככל שאפשר ולשמר גם את יחסי החברות בין בני הזוג שעומדים בפני תקופה לא פשוטה בהסתגלות לחייהם החדשים, בנפרד.

 

אז אם אתם נמצאים במצב הזה שהחלטתם לקחת אחריות על החיים שלכם, ומאסתם במצב כפי שהוא היום, הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא באמצעות תוכנית הליווי שלנו – להתגרש בלי להרוס. תנו לניסיון ולידע שלנו לקחת אתכם לדרך חדשה וטובה יותר עבורכם. המפתח להצלחה שלכם תלוי בכם ובבחירות שלכם, השתמשו במקצועיות והידע שלנו בתבונה ותנו לנו לעזור לכם להתחיל ברגל ימין את דרכם החדשה.

צרו קשר עוד היום עם משרדנו וקבעו פגישת ייעוץ
077-4150027


  • מאמרים נוספים רלוונטים