גירושים בישראל

מכיוון שהנישואים והגירושים בישראל, הם על פי ההלכה והדת היהודית, החוקים והפרוצדורה הדרושים להתגרש שונים ממקומות אחרים בעולם. טענה כי זוג רוצה להתגרש כיוון שהם לא מתאימים זה לזה, או כבר לאו אוהבים אחד את השנייה, לא מתקבל כסיבה מוצדקת לגירושים על פי הדת היהודית ולכן מומלץ לשכור עורך דין גירושים, שינחה וילווה במהלך תהליך מורכב זה.
 
הסכם גירושין
התהליך מתחיל בהחלטה של הזוג כי הם רוצים להתגרש. לאחר מכן ישנן שתי אופציות, אופציה אחת היא לחתום על הסכם גירושין, אשר גם היא מומלצת בעזרת עורך דין גירושים או מגשר. הסכם זה יכיל בתוכו את כל הסוגיות, החל מחלוקת הרכוש המשותף וכלה בדמי מזונות ומשמורת על הילדים. עם הסכם זה ניתן להגיע לבית הדין הרבני או לבית משפט לענייני משפחה, ובכך להקל על התהליך כולו.
 
תביעת גירושין
האופציה השנייה שעומדת בפני זוג הרוצה להתגרש, אשר לא מגיע להסכמה תוך כתיבת הסכם גירושין, היא פנייה לבית דין רבני או לבית משפט לענייני משפחה, מנוסחת היטב בנוגע להגשת תביעת גירושין. תהליך זה מלווה בדרך כלל על ידי עורך דין משפחה, של כל אחד מבני הזוג. חלוקת הרכוש המשותף, מזונות האישה והילדים, המשמורת והסדרי הראייה, ייקבעו על פי הסמכות אליה פנו הזוג. חשוב לציין כי הפנייה הראשונית על ידי אחד מבני הזוג, היא שתקבע את המקום בו יקבעו רוב ההחלטות, בית הדין הרבני או בית משפט לענייני משפחה.
 
כשלא ניתן להסתדר ניתן להגיש תביעת גירושין
 
מה לא כדאי לעשות כאשר מדובר בגירושים בישראל?

הדבר הראשון והחשוב ביותר הוא ניסוח עילות הגירושין, ללא סיוע של עורך דין משפחה או גירושים. כמו כן, חשוב לדעת מתי להתפשר ומתי לדרוש את שמגיע. בכל הנושא הקשור למזונות לילדים לא להתפשר כלל. הבעל בדרך כלל יהיה חייב לשלם דמי מזונות, אשר ניתן יהיה להתווכח על סכומו. בנוסף, הדבר החשוב ביותר להורים הוא ילדיהם, ולכן חשוב לשמור אותם מחוץ למאבק הגירושים על מנת למנוע מהם בלבול, חוסר ביטחון וחוסר יציבות. 

 

גירושים בישראל ומשמעותם


  • מאמרים נוספים רלוונטים