גירושים או גירושין

המילה גירושין וגם המילה גירושים למעשה מבטאות את אותו הדבר. הכתיבה המקובלת היא אמנם גירושין, אך גם המילה גירושים איננה בגדר שגיאת כתיב וניתן אף למצוא הגדרה מילונית עבורה.

גירושים בכל דת מתבטאים בצורה שונה. אם נבחן את הדתות המונוטאיסטיות הגדולות, בנצרות הקטולית לא ניתן להתגרש, ונישואין הם מעתה ועד המוות. מנגד, באיסלאם מספיקה הכרזה של הגבר “מגורשת” שלוש פעמים על מנת להתגרש.
בעבר, גם ביהדות התלמודית ניתן היה לגרש אישה בעל כורחה, אם כי היום היהדות מבטיחה גירושים בצורה מסודרת וממוסדת המחייבת הסכמה של שני הצדדים, והתרת הנישואין בצורה רשמית. גירושים בישראל מנוהלים ברבנות ורק לה יש את היכולת לסיים את קשר הזוגיות בצורה רשמית, כאשר כל מוסדות המדינה מכירים אך ורק בגירושין של הרבנות.
כיוון שהליך הגירושים בארץ הוא מורכב ודורש הסכמה של שני בני הזוג על הפרטים הקטנים, הסכמה שלא תמיד קיימת ובמיוחד איננה קיימת במצב של מחלוקות וסכסוכים (שבגינם יש את הרצון להתגרש), בתחום המשפטי קיים עורך דין גירושים (עורך דין גירושין) שיכול לעזור בהתרת הנישואין בצורה מוסכמת על שני הצדדים.
עו”ד גירושים יקל במקרה של מחלקות וסכסוך עמוק וינסה לגשר על הפערים העמוקים בין שני הצדדים במטרה להביא ל
הסכם גירושין שהוא בגדר פשרה שיהיה מקובל על שני בני הזוג ויהווה את הרע במיעוטו.
עורך דין גירושים מתמחה בכל הקשור לדיני משפחה, רבנות, תשלומי מזונות וכמובן חלוקת רכוש. שאלות על משמורת ילדים וכיו”ב באלו ניתן להפנות לעורך הדין וזה יביא איתו ידע ונסיון שיתרמו להליך קל ונוח יחסית. 
 

 גירושין וגירושים בישראל


  • מאמרים נוספים רלוונטים