אשתך הקדימה אותך והגישה תביעת גירושין – לנו הפתרונות

בעת האחרונה הגית באפשרות להתגרש, שקלת זאת בכובד ראש ואף פנית להתייעצות עם עורך דין גירושין. חשבת, התלבטת, אך לא הנעת את הגלגלים קדימה, מטעמים שונים: עומס בעבודה, חוסר אומץ לפרק את החבילה, חשש מהבאות… 

והנה, בוקר אחד מתחוור לך, כי אשתך הקדימה אותך והגישה תביעת גירושין, אליה צירפה גם סוגיות, הכרוכות בהליך המשפטי: רכוש, מזונות ומשמורת ילדים. אתה עומד נדהם ומשתומם, מופתע מתעוזתה של בת זוגך, אשר לא ציפית לייזום מהלך גירושין מצידה. 

בכדי שתביעת גירושין לא תמצא אותך בלתי מוכן, כאשר מתגבשת אצלך החלטה להתגרש, מומלץ לפעול בזריזות, לפתוח בהליכים בערכאה הנוחה לך ולהקדים תביעה משלך לזו, שעשויה להגיש אשתך. לשם כך, ליקטנו עבורך מספר עצות זהב, על בסיס נסיונם של עורכי דין גירושין, מתוך מקרים בהם טיפלו: 

 1. אף אם אשתך הקדימה אותך בהגשת התביעה, המילה האחרונה עדיין יכולה להיות שלך – במקרה בו השיגה בת זוגך ראשוניות בפתיחה בהליכי גירושין (לרוב, בפניה לבית המשפט לענייני משפחה), אין הדבר מעיד בהכרח על ניצחונה בהליך.
  גם אם אשתך הקדימה אותך זה לא סוף העולם
 2. אם תשכיל לפעול בזריזות – ותשיב מענה מוחץ ומתוכנן היטב על יוזמת גירושין מצידה, תוכל להיחלץ מהמצב אליו נקלעת ולהפוך סטטוס זמני של נחיתות לעמדה של כוח ועליונות.
  המפתח הוא לפעול מהר
 3. הימנע מלחשוב “אם אין אני לי מי לי” – גירושין הינם הליך סבוך ומורכב. בפרט בצעדים הראשונים במאבק אך גם לאחר מכן, חשוב להסתייע בשירותיו של עורך דין גירושין מומחה. לכן, אף אם אתה חש פגוע ומושפל, לאחר שהופתעת מייזום ההליך על ידי אשתך, אל תמהר לשלוף מהמותן, שכן ניצחון נקודתי עלול לעלות במחיר הפסד בסיומה של תביעת הגירושין. טרם שתפעל, פנה לקבלת ייעוץ משפטי מעורך דין לענייני גירושין, אשר יתכנן עמך אסטרטגיית גירושין מנצחת, ייעץ לך וילווה אותך לאורך כל המאבק.

  חשוב שעורכי דין יתכננו בשבילך את האסטרטגיה

 4. השתדל להגיש תביעת גירושין עצמאית – במידת האפשר וכל עוד אשתך לא צירפה את סוגיית חלוקת הרכוש לתביעה שהגישה, מומלץ שלא תגיב על תביעתה שלה אלא תיזום תביעת גירושין משלך. לצורך כך, פנה לעורך דין לפתיחת הליך בערכאה הנוחה עבורך ואשר תשרת את יעדייך בניהול המאבק. 

יש להגיש תביעת חלוקת רכוש בהקדם

 1. עד כאן כללי “עשה” ועתה שלושה כללי “אל תעשה” במקרה שאשתך הקדימה אותך בפתיחת תיק  גירושין: אל תמהר לומר כן לאותו עורך הדין ששכרה בת זוגך, באשר הוא מייצג את האינטרסים שלה בהליך ועלול להחתים אותך בהליך בזק על הסכם גירושין, אשר יגרע מזכויותייך; אל תיעתר להסכם גירושין או הסכם מסדיר אחר, המוצע על ידי אשתך, טרם שעורך דינך בחן אותו והעיר את הערותיו;אל תיכנע למניפולציות רגשיות, סחטנות ואיומים מצד זוגתך, אשר עשויים להוביל לויתורים כבדי משקל, עליהם תתחרט בהמשך. 

היזהר ממיניפולציות ריגשיות

גישת ייעוץ בנושא גירושים במשרדנו

כאמור פגישת ייעוץ ראשונית עם עורך דין הכרחית ואין לה תחליף. במידה והנכם שוקלים לפתוח בהליכי גירושים או שהדבר נכפה עליכם חשוב לפנות ראשית לקבלת ייעוץ משפטי מקצועי.

במסגרת פגישת ייעוץ במשרדנו (הכרוכה בתשלום) תקבלו מידע מקיף ומפורט על זכויותיכם המשפטיות, תמונת המצב המשפטי הרלבנטית לגביכם, והכי חשוב מהם דרכי הפעולה והאסטרטגית שעליכם לנקוט. 

מדובר בפגישה עורכת כשעתיים. לכן חשוב להצטייד במסמכים רלבנטיים (אם יש), והכי חשוב לא להתבייש לשאול כל שאלה כדי שתוכלו להפיק מהפגישה את המירב האפשרי ולקבל בסופה תמונה ברורה על מצבכם הנוכחי ולאן פניכם מועדות. 

בסיום הפגישה, תוכלו לקבל הצעת מחיר מפורטת לטיפול בתיק מטעמנו. היה ותבחרו לשכור את שירותי המשרד – תקוזז עלות הפגישה מתוך שכר הטרחה בגין הטיפול.

לקביעת פגישת ייעוץ ראשונית, חייגו עכשיו: 077-4150027