איך להתגרש נכון ?

 

כשמדובר על להתגרש נכון מדובר על גירושין בדרך אשר תצליח למזער, כמה שיותר, את הנזקים והפגיעות הנלוות. כל זאת, יתאפשר כמובן, תוך התחשבות בכל הפרמטרים הרלוונטיים אשר עלולים לקבוע משמעותית את עתידם של הגרושים הטריים.

בחירת בית הדין לגירושין
גירושין בישראל מתאפשרים רשמית אך ורק על ידי בית דין רבני וזאת מתוקף הסכם הנישואין אשר נערך דרכו. מעבר לכך, כל פסיקה אשר נוגעת לנושאי הגירושין, וביניהם תשלום דמי מזונות, חלוקת משמורת על הילדים, או הסכמי חלוקת רכוש, ניתנת לביצוע גם על ידי בית המשפט לענייני משפחה.
כאשר מסתכלים על המוסדות המשפטיים בישראל (בית המשפט, ובית הדין הרבני) ניתן לראות שלכל אחד מהמוסדות יש תפיסה מעט שונה אשר גורמת להיווצרותם של יתרונות וחסרונות. לדוגמא, בדיני מזונות ובהם מזונות אישה, בית המשפט לענייני משפחה יפסוק בדרך כלל פסיקות אשר יתחשבו בגורמי מציאות רבים יותר מאשר בית הדין הרבני. בנוסף, גבר אשר יגיש תביעה לגירושין מבית הדין הרבני, עלול למנוע מאשתו את הזכאות לתבוע דמי מזונות לעצמה כלל, מכיוון שהבחירה באיזה בית דין יערך משפט הגירושין תלויה בפנייה הראשונה שתוגש. במצבים קשים של אי הסכמה, חשיבות מועד התביעה (מי פנה ראשון) הופכת לגבוהה.
בחרית הערכאה השיפוטית משמעותית מאוד
גירושין כלכליים
באופן כלי ניתן לומר שגירושין אינם פעולה כלכלית משתלמת לשני הצדדים. אחד הגורמים אשר ישפיעו על “הנזק” הכלכלי שאיתו יצאו בני הזוג מההליך, הוא הבחירה במסגרות משפטיות ובייצוג על ידי עורכי דין. לכן חשוב להתייעץ עם עורך דין גירושין המתמחה אך ורק בתחום של דיני משפחה ושיש באפשרותו להציע פתרון של איך להתגרש מהר ובזול כאשר באים אומרים לו אני רוצה להתגרש. 
בחירת הדרך להתגרש משפיע באופן ישיר על הכסף

גירושים בצורה נכונה יבואו מתוך שני בני הזוג, ומתוך הבנה שהמערכת אינה עובדת יותר יחד ושיהיה עדיף להיפרד. כך, במידה ובן הזוג הוא אדם הגיוני או שנשאר שריד של שפה משותפת, מומלץ להימנע מבתי משפט ולסגור כמה שיותר מנושאי הפרידה בין בני הזוג. בדרך זו פחות כסף יהיה מעורב בתהליך, והסיכוי להתדרדרות לפסים מכוערים יקטן.

 

איך להתגרש נכון מהר ובזול