תכנון אסטרטגיה גירושין מנצחת -

צרו קשר עם עו"ד גירושין

077-4150027

video

תכנון אסטרטגיה גירושין מנצחת

טרם פתיחה בהליך גירושין ולאורך ניהולו קיימת חשיבות רבה לקביעת אסטרטגיה, אשר תעמוד בבסיס ההליך ומתוכה ייגזרו הפעולות בשלבים השונים של ניהול התיק גירושין על ידי עורכי הדין. הכוונה היא להכנת תוכנית מפורטת ומקיפה, המשלבת את עובדות המקרה, לרבות נתונים אישיים, זכויות וחובות ותמונת מצב כלכלית, עם מהלכים משפטיים, איסוף חומר רקע והכנת תשתית ראייתית, התומכת בטיעונייך.

אסטרטגיית גירושין חכמה שנבנתה על ידי עורך די המכיר היטב את התחום, מהווה את הקו הדק שבין הפסד לניצחון. בדומה למשחק כדורסל איכותי או להבדיל יציאה לקרב במסגרת מלחמה, חשוב לתכנן היטב את כל המערכות בהליך ולהתכונן לקראת כל תרחיש אפשרי – צפוי יותר ופחות.

אסטרטג טוב כמו עורך דין גירושין טוב, ישכיל לראות את התמונה כולה, לצפות מספר מהלכים קדימה ולא להתמקד רק בכאן ועכשיו. אסטרטגייה קוהרנטית ועקבית תכלול הגדרת מטרותיו של ההליך ובחירת דרכים למימושן. מתוך אלה נגזור את טקטיקות הפעולה – אופן יישומם בשטח של היעדים שנקבעו.

כוחה של אסטרטגייה בנויה היטב יפה גם במקרים בהם קיימת כוונת גירושין באופן ידידותי. היא תשמש את עורכי הדין במהלך ניהול משא ומתן עם הצד השני לצורך גיבוש הסכם גירושין וכן במסגרת הליכי גישור ותהווה עבורך רשת ביטחון במידה שההליך ייכשל והמאבק יחריף.

אסטרטגיה גירושין נכונה עושה את הבדל

קווים מנחים לתכנון אסטרטגייה נכונה

1.הלכת השיתוף בתכנון אסטרטגיית גירושין – תכנון האסטרטגייה יכול להתחיל באופן עצמאי. אולם, לאחר ששכרת עורך דין, אשר ייצג אותך, מומלץ לשתפו בתכנון, שכן הוותק שצבר ונסיונו בטיפול בתיקים דומים יתרמו לך רבות.
לצורך כך, עלייך להציג בפניו את מכלול הפרטים, המלמדים על הקשר הזוגי ורלוונטיים לתכנון אסטרטגייה ולפעול לאיסוף מידע, השגת מסמכים ותיעוד ראיות, שישמשו בסיס לטיעונים בתיק.

יש להתיחס להלכת השיתוף ברצינות רבה

2.היה עקבי אך אל תהיה צפוי – אמנם, במסגרת תכנון האסטרטגייה חשוב להקפיד על ראייה כוללת ולשמור על קו מנחה, אך זהו הזמן לחשוב מעט “מחוץ לקופסא”. לנסות לתכנן מהלכים, אשר בן הזוג אינו צופה שתנקוט בהם, להפתיעו, להקדימו ולחשוב באופן גמיש ובלתי מקובע. ככלל, פעל באופן סדור, אך השאר לעצמך שפנים, שתוכל לשלוף מהכובע…

חשוב להיות עקבי באסטרטגיה

 

3.התמקד בהגדרת המטרות וצור מארג מטרות קוהרנטי – קיימת חשיבות רבה להגדרת יעדים ברורים. חשוב עם עצמך מה אתה מעוניין להשיג בהליך – רכוש, מזונות, משמורת, לצד מטרות אינדיבידואליות עבורך וקבע את סדר העדיפויות – על מה תהיה מוכן לוותר ומהו “קו אדום” מבחינתך.
הקפד ליצור סינכרוניזציה בין כלל המטרות כך, שיתמכו זו בזו ולא יעמדו בסתירה.

חשוב להתמקד במטרות שעצבת לעצמך

4.זמן = כסף ובהליכי גירושין עוד יותר! – אסטרטגיה נכונה תקפיד על קביעת לוחות זמנים ופעולה בעיתויים נכונים, אשר ישרתו את טובתך ויקנו לך ערך מוסף על פני הצד השני. “מירוץ הסמכויות”, המתקיים בין בית המשפט לענייני משפחה לבין בית הדין הרבני, יצר מציאות בה בן הזוג, המקדים לפנות לערכאה המשרתת את מטרותיו, קונה סמכות על הדיון בתביעה כמו גם על דרך ניהולה וההכרעה בה.
להקדמת בן הזוג קיימות משמעויות ברבדים נוספים: בפן הפסיכולוגי – השגת ראשוניות תורמת ליצירת עמדה של כוח ועליונות; בפן הכלכלי – השתהות בפתיחה בהליכים עשויה להוביל לכך, שבן הזוג יקדים לעשות כן, תוך עשיית שימוש בחסכונותיכם המשותפים כך, שלא לא תיוותר בידייך אפשרות פיננסית לפעול ולהגיב בהמשך.

לזמן תפקיד מכריע

 5. זכור שתמיד עדיף להישאר במיין סטרים – לאורך הליך הגירושין, השתדל לנהוג במתינות, להימנע מפעולות קיצוניות ומנקיטה בסעדים זמניים, בעלי משמעות חריפה.
חשוב לא לסתות מהכללים בעת גירושים
6.  אסטרטגיית גירושין כמקסם שווא – התייעץ עם עורך הדין ששכרת לגבי תכנון אסטרטגייה, שתגרום לבן זוגך לסבור, כי ההסדר המוצע לו הינו בבחינת הרע במיעוטו. במידה והצד השני יאמין, כי חסת עליו והלכת לקראתו, גובר הסיכוי, שיסכים להיעתר לדרישותייך ביתר קלות.
חשוב שעורך דין מומחה יבנה את אסטרטגית הגירושים

לקביעת פגישת ייעוץ עם עו"ד קרט, חייגו עכשיו: 077-4150027