בלוג גירושין

המפתח להצלחה נמצא בידכם

נכתב ע"י ארז-יצחק קרט ב- Sat, 2015-02-21 02:02

ישנם מספר רב של הגדרות מהי הצלחה, אני אהוב את הגדרה הזאת – הצלחה = השגת תוצאה רצויה למשהו שרוצים, למטרה שהוגדרנו. עכשיו נשאלה השאלה האם תמיד השגת התוצאה היא משהו שתלוי בנו או יש נסיבות שגדולות מאיתנו…

תמיד אפשר להתחיל מחדש. בכל רגע, בכל שעה

נכתב ע"י ארז-יצחק קרט ב- Sat, 2015-02-21 12:02

פוסט שמכיל תובנה אישית שלי לגבי התחלות וזמן בחיים. האם באמת אפשר תמיד להתחיל מחדש ? ואם כן איך ומתי ?
איך מתגברים על מהמרות שבדרך ומה הוא בעצם מהות השינוי – לעשות שינוי ולהישאר בחיים

קשה לעשות שינוי, קשה לקבל החלטה

נכתב ע"י ארז-יצחק קרט ב- Sat, 2015-02-21 08:02

יש אנשים שחושבים שבגיל מסוים קשה לעשות שינוי, או אי אפשר לעשות שינוי. הם גם משתמשים בתירוצים כמו: “בגילי זה מאוחר מדי”.
לדעתי זה טעות קשה ומרה לא צריך לסבול נישואים או מחלה קשה כדי להבין שמגיע לנו ליהנות כבר עכשיו בחיים, ולשנות בהם מה שצריך כדי לזכות בכל הטוב האפשרי. תמיד אפשר להתחיל מחדש. בכל רגע, בכל שעה. בלי תירוצים, הסברים או הקשרים. הגעתי לגיל 40, או 50, הילדים עזבו את הבית או התגייסו, התגרשתי ….

להישאר ביחד בשביל הילדים: טוב או רע?

נכתב ע"י ארז-יצחק קרט ב- Thu, 2015-02-19 09:02

זאת אחת השאלות הקשות שאיתם מתמודד כל זוג נשוי ששקול להתגרש. מה המשמעות של פירוק התא המשפחתי על הילדים ? האם לא כדאי לחכות שהם יגדלו ויעזבו את הקן ?

אל תדחה למחר את מה שתוכל לעשות מחרתיים או פשוט תעשה זאת “אחרי החגים”

נכתב ע"י ארז-יצחק קרט ב- Thu, 2015-02-19 08:02

דחיינות מביאה הרבה פעמים אותנו לשלם מחיר יקר. מחיר מאד יקר בהיבט המקצועי, האישי והניהולי. אנחנו מתכננים, אבל פעם אחר פעם דוחים את החלטה או הפעולה למחר, לשבוע הבא, ואחרי החגים.. מארק טוויין אמנם אמר בשנינות – “אל תדחה למחר מה שאפשר לדחות מחרתיים”
נותר לי לתת לכם רק המלצה אחת אל תדחו את קריאת הפוסט הזו לאחרי החגים.

חתמו על הסכם פונדקאות בחו”ל. כיצד יוכיחו שהם ההורים?

נכתב ע"י ארז-יצחק קרט ב- Wed, 2014-09-17 02:09

האם בני זוג הנעזרים בשירותיה של אם פונדקאית בחו”ל, חייבים בבדיקת רקמות, שתוכיח קשר גנטי ביניהם לבין העובר? אם סוגיה זו בדיוק נדרש להתמודד, כבוד בית המשפט העליון, זה ממש לאחרונה.
המדובר הפעם בשני בני זוג, נשואים וחשוכי ילדים, אשר בצר להם פנו לסיועה של אם פונדקאית, מגיאורגיה, שתישא ברחמה, את ילדיהם, עד להיוולדם. למרבה השמחה ובשעה טובה, הרתה האם הפונדקאית בלא אחד, אלא 2 ילדים תאומים.
כחודשיים טרם, לידת התאומים, החלו ההורים, להניע את הליכי רישומם, כהורי הקטינים, וכל זאת באמצעות המצאת מסמכים, שונים כראיות, בפני בית המשפט לענייני משפחה.

אלא כי אז, החלו הבעיות והקשיים להרים ראשם ומכאן נולד התיק, שהגיע כאמור, עד כבוד בית המשפט העליון…

מי יוכרז כאבי הילד? האב הביולוגי או החורג?

נכתב ע"י ארז-יצחק קרט ב- Mon, 2014-09-15 02:09

סיפורנו נוגע הפעם, שוב, באותה סוגיה שבמרכזה עומד קטין, אשר קיימת מחלוקת בדבר זהות אביו הביולוגי. הבעייתיות כמובן במקרים מסוג זה, הינה עצם החשש שיוכח, כי הקטין נולד מחוץ לנישואין, כלומר אביו הביולוגי הינו, או היה, המאהב של אמו ולא בעלה החוקי ולפיכך הילד, חלילה, “ממזר”. ההבדל במקרה דנן, ממקרים אחרים, שהפעם זהותו של האב, הביולוגי, הייתה ידועה לכאורה, לבעל דה אז וכן לאם הביולוגית. עם זאת, בית המשפט בערכאה הראשונה קבע, כי אין לבצע בדיקה גנטית, שעשויה לקבוע, כמעט בוודאות, את זהות האב. כל זאת, כאמור, מחשש לממזרות הילד. על כן, הוגש הערעור שבענייננו, לפני כבוד בית המשפט המחוזי, לפיו, נטען, כי טעה בית המשפט, שלמטה, בקביעתו שהולידה את הערעור דנן.

כיצד פסק כבוד בית המשפט המחוזי בסוגיה שלפניו?
התשובות להלן…

בתחבולות תעשה לך מלחמה. וגירושין כיצד?

נכתב ע"י ארז-יצחק קרט ב- Wed, 2014-09-10 02:09

לאחרונה הוכרע, בידי בית המשפט לענייני משפחה, מקרה מעניין וקשה, העוסק כפי מקרים רבים, אחרים, בנושא העגינות וסרבנות מתן גט, על ידי בעל לאשתו. אלא כי הפעם, הוכחה כוונת הצדדים להתגרש, שכן ההסכמה להתגרש, עוגנה באמצעות סעיף מרכזי בהסכם גירושין, שערכו הצדדים ואשר, אף, קיבל תוקף של פסק דין. במקרה דנן, משך הבעל את האישה ונמנע ממתן גטה, במשך תקופה של שנה ושמונה חודשים. לפיכך, הגישה האישה תביעה לפיצוי מבעלה, לשעבר, בסך 50,000 ₪ וכמו כן, 20,000 ₪, נוספים, בגין הוצאותיה המשפטיות.
הבעל מצדו, הכחיש מכל וכל את טענותיה של האישה וגרס, כי תביעתה הינה קנטרנית, מוגזמת וברצון האישה לנקום בו, הלזו, נולדה.

באילו עילות יכולה האישה להשתמש, בכדי לתבוע את הבעל? והאם הצליחה לשכנע את, כבוד, בית המשפט לענייני משפחה?

התשובות לפניכם…

על חטא השימוש לרעה בצו הגנה ועונשו

נכתב ע"י ארז-יצחק קרט ב- Sun, 2014-08-10 01:08

להלן מקרה אשר הוכרע זה ממש לאחרונה על ידי בית המשפט לענייני משפחה. הפעם עסקינן, באישה אשר במסגרת הליכים משפטיים שניהלה, למול גרושה, השתמשה הלזו בנשק צו ההגנה כנגדו. לדידה של האישה, בעלה לשעבר, אינו בחל באמצעים וניסה לא פחות מלפגוע ולהרוג אותה ואת בתם, המשותפת, בתאונת דרכים. על מנת לסמוך את גרסתה זו, הפנתה האישה, את כבוד בית המשפט, לפגיעה, אשר כביכול, נגרמה על ידי הגרוש במכוניתה.
הגרוש המשיב, הכחיש מכל וכל את טענותיה של האישה ואף גרס, כי זו השתמשה לרעה בהליך צו ההגנה, דבר שגרם לו “לבלות” לילה במעצר ועוד שלושה ימים, במעצר בית.
כיצד התמודד כבוד בית המשפט לענייני משפחה עם הסוגיה?

להלן התשובות…

נבגדתם? בגדתם? מהן ההשלכות משפטית לכך?

נכתב ע"י ארז-יצחק קרט ב- Mon, 2014-09-08 02:09

אחוז הגירושין בישראל, כידוע, הינו גבוה ביותר, גבוה מידי. בערך כשליש, מכל הזוגות הנשואים, היהודים, מתגרשים וזאת, על פי חישובי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. בהמשך לכך, מתברר כי רבים ממקרי הגירושין, מתרחשים עקב בגידה, של בן הזוג, או בת הזוג בצד השני. ובכלל, לפי סקרים שנערכו, בנושא, אחוז הבגידות בין בני זוג, נשואים ובכלל, הינו מרקיע שחקים וזאת למרבה הצער. אלא כי, כאשר המדובר בבני זוג נשואים, לא אחת, מעורבים בסיפור ילדים ורכוש משותף. בנוסף, בהליכי גירושין כבהליכי גירושין, כל צד מעוניין לדאוג לאינטרסים שלו, אם באמצעות השגת, כמה שיותר, זכויות או באמצעות, הסכם גירושין כשניתן.

לאור האמור, נשאלת השאלה, מהו מחירה של הבגידה בנישואין? אם בכלל. וכמו כן, היה ונבגדתי האם ניתן להוציא מהעז את המתוק? קרי, האם אוכל להשתמש בעצם העובדה, שנפלתי כקורבן לבגידה ולמנף אותה מבחינה משפטית?